Teise maailmasõja ajal vermitud autentsete hõbemüntide komplekt. Komplektis on seitse käibemünti, mis ringlesid selles sõjas osalenud ja selles erinevatel positsioonidel olnud riikides. Siit leiate Prantsuse frangi, Kolmanda Reichi valuuta – riigimargi, Itaalia liiri, Jaapani 50-senise mündi, Nõukogude Venemaa poltina, Suurbritannia poolekroonise ja kuulsa USA dollari – Kõndiva Vabadusjumalanna. 

Miks tasub seda komplekti tellida?

  • Tähistamaks 75. aasta möödumist teisest maailmasõjast

  • Autentsed mündid, mis ringlesid teise maailmasõja ajal

  • Komplektis 7 autentset hõbemünti
  • Väärikas karbis ja autentsussertifikaadiga

Kollektsioonis esitletud 10-frangise mündi esiküljel on kujutatud noore tüdruku Marianne profiili. Marianne ei ole mitte ainult rahvuslik sümbol, vaid ka Prantsusmaa mitteametlik nimi alates Suurest Prantsuse revolutsioonist. See noor naine on Vabaduse ja Mõistuse allegooria, mis annab tähenduse Prantsuse riigile ja selle väärtustele ning sümboliseerib Vabariigi võitu. Marianne kannab tammepärjaga ümbritsetud Früügia mütsi. Früügia müts oli tuntud juba Vanas-Roomas. Seda kandsid vabaks lastud orjad. Alates sellest ajast peetakse Früügia mütsi vabaduse sümboliks. Tammepärg sümboliseerib jõudu, tugevust ja väärikust. Tagaküljel on mündi nimiväärtus, väljalaskeaasta ja Prantsusmaa rahvusmoto.

Riigimark (reichsmark) oli Weimari Vabariigi, Kolmanda Reichi ja sõjajärgse Saksamaa valuuta, st see ringles aastail 1924–1948. Komplektis olev hõbemünt on mälestus Kolmanda Reichi süngetest ja õudsetest aegadest. 2-riigimargase nimiväärtusega münte vermiti ja anti välja aastatel 1936–1938. Selle nimiväärtuse mündid olid tavaliselt ühesuguse kujundusega: esiküljel Weimari Vabariigi president Paul von Hindenburg ja tagaküljel kotkas koos natside svastikaga.

Liirid võeti Itaalias rahvusvaluutana kasutusele 1861. aastal. Komplektis oleva 5-liirise mündi esiküljel on kujutatud ühendatud Itaalia kolmanda kuninga Vittorio Emmanuele III portree. Tagaküljel on tiivad välja sirutanud kotkas, kes hoiab küünte vahel fastisid ja kirvest. Fastid olid Vana-Roomas punasest nahast nööridega kinniseotud vardakimbud, mis oli märk magistraatide võimust. Sõja ajal seoti vardakimpu ka kirves. 20. sajandil sai sellest heraldika sümbolist kõrgeima võimu märk.

Jaapani 50-senine münt võrdus poole jeeniga. Need mündid olid ringluses alates 19. sajandi lõpust kuni 20. sajandi 50ndateni, mil Jaapanis võeti kasutusele ühisraha ja 50-senised mündid kõrvaldati ringlusest. Komplektis on 50-senine münt keiser Taishō valitsemisajast. Esiküljel on kaks fööniksit, kelle vahele on märgitud mündi nimiväärtus, allservas on printsessipuu õis ja ülaservas krüsanteemi õis. Tagakülge kaunistab oma kiired laiali laotanud päike, mida ümbritsevad kirsiõied. Siin on ka mündi välja andnud riigi nimi ja väljalaskeaasta.

Rubla mainiti rahaühikuna esmakordselt 1341. aastal. Selle valuuta nimi pärineb venekeelsest verbist „рубить“, mis iidsetel aegadel tähendas „hõbetükist ära lõigatud“. Rahaühikuna hakati rublasid vermima juba 14. sajandil. Aastail 1921–1922 hakati Venemaa Nõukogude Sotsialistliku Föderatiivse Vabariigi võimude käsul emiteerima täiesti uue kujundusega münte, millel olid kujutatud mitmesugused revolutsioonilised sümbolid. Alates 1924. aastast hakati Venemaal vermima Nõukogude Liidu hõbemünte. Komplektis on poolerublane münt, mille esiküljel on kujutatud seppa haamriga – kõnekas töörahva metafoor. Tagaküljel on Nõukogude Liidu vapp, mille keskel on sirp ja vasar, Nõukogude Liidu kõige tähtsam embleem ning tööliste ja talupoegade liidu sümbol.

Kroon vermiti esmakordselt 1526. aastal kuningas Henry VIII korraldusel. Algselt vermiti neid münte kullast ja need olid kujundatud vastavalt Prantsuse päikesega kuldeküü disainile. 1551. aastal anti esmakordselt välja hõbekroon, mille esiküljel oli kuningas Edward VI portree. Hõbekroon võrdus 5 šillingile ja neid vermiti kuni 1751. aastani, mil hõbemüntide vermimine hõbeda defitsiidi tõttu lakkas. 1818. aastal taasalustati hõbekroonide vermimist. Komplektis on poolekroonine hõbemünt, mis võrdub 2 šillingi ja 6 penniga. Esiküljel on Suurbritannia toonase kuninga George VI portree. Tagaküljel on nelja väljaga Suurbritannia vapp, mida mõlemalt poolt ümbritseb kuninglik monogramm.

Poole dollari suuruse hõbemündi Kõndiv Vabadussammas (Walking Liberty) andis USA valitsus esmakordselt välja 1916. aastal. Kuulsa mündi esikülje ja tagakülje kujunduse autor oli Adolf  A. Weinmann. Selle mündi kujundust peetakse üheks parimaks kogu USA müntide ajaloos. Hiljem kasutati esikülje kujundust veel ühe kuulsa USA mündi – Hõbekotka (Silver eagle) loomisel. Esiküljel kujutatud Vabadusjumalanna on ümbritsetud ühe olulisema riigisümboliga – USA lipuga; seda võib arvata parema käe kohal olevate raskesti nähtavate triipude ja tähtede põhjal. Vabadusjumalanna peas on Früügia müts. Vasakus käes on oliivi- ja tammeoksad, parem käsi näitab tõusva päikese poole. Mündi tagaküljel on USA heraldika sümbol – valgepäine kotkas pooleldi üles tõstetud tiibadega.

Täpsed andmed
Vermija:
Kolmas Prantsuse Vabariik
Vermimisaasta:
1929 - 1938
Nimiväärtus:
10 franki
Metall:
Hõbe 680/1000
Mass:
10 g
Läbimõõt:
28 mm
Vermija:
Itaalia Kuningriik
Vermimisaasta:
1926 - 1935
Nimiväärtus :
5 liiri
Metall:
Hõbe 835/1000
Mass:
5 g
Läbimõõt :
23 mm
Vermija:
Saksamaa (Kolmas Reich)
Vermimisaasta:
1936 - 1938
Nimiväärtus:
2 saksa riigimarka
Metall:
Hõbe 625/1000
Läbimõõt:
25 mm
Mass:
8 g
Vermija:
Jaapani impeerium
Vermimisaasta:
1922 - 1938
Nimiväärtus:
50 sen
Metall:
Hõbe 720/1000
Läbimõõt:
23,8 mm
Mass:
4,95 g
Vermija:
Nõukogude Liit (Venemaa)
Vermimisaasta:
1924 - 1927
Nimiväärtus:
50 kopikat (1 poltinnik)
Metall:
Hõbe 900/1000
Mass:
10 g
Läbimõõt:
27 mm
Vermija:
Suurbritannia
Vermimisaasta:
1937 - 1945
Nimiväärtus:
1/2 krooni
Metall:
Hõbe 500/1000
Mass:
14,14 g
Läbimõõt:
32,3 mm
Vermija:
Ameerika Ühendriigid
Vermimisaasta:
1935 - 1945
Nimiväärtus:
1/2 dollarit
Metall:
Hõbe 900/1000
Mass:
12,5 g
Läbimõõt:
30,6 mm

Jah, tellin komplekti "Teine maailmasõda" hinnaga 399 eurot. Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Võin tellitud toote tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.  

Tarneaeg on 3 - 5 tööpäeva.

Esitan oma isikuandmed OÜ-le Eesti Mündiäri vabatahtlikult ning nõustun nende kasutamisega tellimuste täitmise ja otseturunduse eesmärgil kooskõlas Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seaduse nõuetega.

Töötleme Teie isikuandmeid ettevõtte õigustatud huvi – toodete kohta teabe jagamise: teenuste osutamise, turunduse ja statistika – eesmärgil. Võite andmete töötlemise ükskõik millal peatada, andes sellest teada telefoni, e-posti või kirja teel. Teatame, et Teie isikuandmete kaitsmiseks rakendatakse vajalikke turvameetmeid. Jagame Teie andmeid ainult nende ettevõtetega, kes osutavad meile lepingupõhiseid teenuseid. Lisateavet isikuandmete töötlemise kohta leiate meie veebilehelt myndiari.ee. Soovi korral on Teil võimalik saada kogu teave isikuandmete töötlemise kohta posti teel.