100 aastat Tallinna nime uuesti kasutusele võtmisest!

1918. aastal lõi Eesti lahku Venemaast ja kuulutas välja iseseisva riigi. Nii tekkis ka võimalus ja vajadus vahetada pealinna vana nimi Reval eestipärase Tallinna vastu. Oleme rõõmsad, et saame esitleda Teile Eesti pealinna nimevahetuse 100. aastapäeva puhul vermitud hõbemünti. Tallinna nime tähendust ja teket seletatakse mitmeti. Kõige populaarsem on teooria, et nimi on pärit sõnaühendist Taanilinn. See on ka viide linna ajaloole. Teise arvamuse kohaselt võis nimi tähendada ka Talilinna.

Koos pealinna nimevahetusega tähistasime 2018. aastal ka meie riigilipu 100. aastapäeva.

21. novembril 1918 määras Ajutine Valitsus sinimustvalge lipu Eesti riigilipuks, mis ajast peale võeti lipp ametlikult riigilipuna kasutusele. Sama aasta 12. detsembril heisati sinimustvalge esimest korda Toompeal Pika Hermanni torni tippu.

Saadaval ainult Eesti Mündiäris!

  • Värvilise hõbemündi tiraaž on sümboolne - ainult 100 tükki!
  • Münt on vermitud puhtast hõbedast 999/1000
  • Münt on esinduslikus karbis
  • Vermitud Norra Rahapajas
  • Kõik see ainult 119 € (+ saatekulud 4,99 €)

Meie pealinnale ja sinimustvalgele lipule pühendatud hõbemündi tagaküljel on kuninganna Elizabeth II portree, mida ümbritsevad kirjad ELIZABETH II, NIUE ISLAND (Niue saar) ja 1 DOLLAR. Tagaküljel on ka mündi emiteerimisaasta.

Esiküljel on Tallinna panoraam, mis on sümboolselt jaotatud kaheks. Vasakul on vana Reval ja paremal uus Tallinn. Serval on kirjad REVAL 1918 ja TALLINN 2018. Esiküljel on ka üks linna sümbolitest – Tallinna raekoja torni tuulelipp Vana Toomas. Mündi esikülg on kaunistatud kõrgkvaliteetse sinimustvalge värvitrükiga. 

Värvilise hõbemündi tiraaž on sümboolne - ainult 100 tükki!

Koos hõbemündiga saadame autentsust tõendava sertifikaadi, millelt leiate mündi parameetrid.

Täpsed andmed
Vermimisaasta:
2018
Metall:
Puhas hõbe 999/1000
Kujundus:
Kõrgkvaliteetne värvitrükk
Läbimõõt:
33,0 mm
Mass:
15,55 g
Väljalaskjariik:
Niue saar
Vermitud:
Norra Rahapajas
Nimiväärtus:
$ 1
Kvaliteet:
Proof
Tiraaž:
ainult 100 tk
Saatmisaeg:
1 - 2 nädala jooksul

Jah, tellin hõbemündi „Reval-Tallinn“ 119 eurot (+ pakkimis- ja saatekulud 4,99 eurot). Arve tasun lähimas postkontoris saadetise kättesaamisel.

Võin mündi tagastada 15 päeva jooksul selle kättesaamisest.

Teie saadetis jõuab kohale 1-2 nädala jooksul.

Annan vabatahtlikult oma isikuandmed ja nõustun, et neid kasutatakse ettevõtte Eesti Mündiäri tellimuse täitmise ja otseturunduse eesmärgil, vastavalt Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seadusele.

Töötleme Teie isikuandmeid ettevõtte õigustatud huvi – toodete kohta teabe jagamise: teenuste osutamise, turunduse ja statistika – eesmärgil. Võite andmete töötlemise ükskõik millal peatada, andes sellest teada telefoni, e-posti või kirja teel. Teatame, et Teie isikuandmete kaitsmiseks rakendatakse vajalikke turvameetmeid. Jagame Teie andmeid ainult nende ettevõtetega, kes osutavad meile lepingupõhiseid teenuseid. Lisateavet isikuandmete töötlemise kohta leiate meie veebilehelt myndiari.ee. Soovi korral on Teil võimalik saada kogu teave isikuandmete töötlemise kohta posti teel.