Logi sisse

Tere

688 60 90
Teie ostukorv on tühi.

Müügitingimused

 

Käesolev redaktsioon jõustus 13. juunil 2024. a

 

 1. Eesti Mündiäri OÜ müüb münte, medaleid ja muid numismaatikatooteid (edaspidi: tooted). Meie tooteid saavad interneti, posti või telefoni vahendusel osta vähemalt 18-aastased isikud. Kui teie vanus ei vasta käesoleva punkti tingimustele, ei ole teil võimalik kaugmeetodil toodete tellimust esitada.

Tellimuste esitamine

 1. Üksiktoodet või toodete kollektsiooni saab tellida meie veebilehe myndiari.ee (edaspidi: veebileht), posti või telefoni vahendusel.
 2. Telefonikõned salvestatakse kvaliteedi tagamise, personali koolituse ja pretensioonide lahendamise eesmärgil.
 3. Teave konkreetse toote ja selle täiendava garantii kohta (kui seda pakutakse), toote hind (ilma kohaletoimetamise tasuta) ning teave, kas toode on kollektsiooni osa või üksiktoode, esitatakse veebilehel toote täpsemas kirjelduses, tellimiskupongidel või telefoni teel tellimise korral suuliselt.
 4. Lõplik ostuhind, sh maksud, kuvatakse veebilehel pärast ostukorvi täitmist ja kohaletoimetamise viisi valimist või on märgitud kupongi teabes või öeldakse telefoni teel tellimise korral suuliselt.
 5. Toote müügileping loetakse sõlmituks hetkest, kui teie e-posti aadressile saabub tellimuse vastuvõtu kinnitus (kui tellite internetist) või me saame teie tellimuse kupongi (kui tellite posti teel) või te kinnitate suuliselt, et soovite tellida toote(d) (kui tellite telefoni teel). Koos tellimuse vastuvõtu kinnitusega või tootega saadetakse käesolevad müügitingimused ja muu oluline teave, mille esitamine on õigusaktide alusel kohustuslik. Käesolevaid müügitingimusi loetakse kaugmeetodil sõlmitud lepingu koopiaks püsival andmekandjal. Käesolev leping kehtib kuni toote (toodete) tellimus on Eesti Mündiäri OÜ-le täielikult arveldatud (st mõlema poole kohustused on täidetud).
 6. Kollektsioon loetakse tellituks kollektsiooni esimese toote tellimuse esitamisel. Kollektsiooni esimese toote tellimisega nõustute igal kuul saama selle kollektsiooni järgmisi tooteid. Iga järgmine kollektsiooni toode saadetakse kollektsionäärile 1 või 2 korda kuu jooksul. Teil ei ole kohustust kõiki järgmisi kollektsiooni tooteid osta. Juhul kui te mõnda kollektsiooni toodet ei soovi, siis te võite müügilepingust taganeda vastavalt müügitingimuste punktidele 23-30. Edasisest kollektsioneerimisest võib loobuda ükskõik millal, teavitades sellest Eesti Mündiäri OÜ klienditeeninduse numbril 688 6090, kirjaga aadressil Eesti Mündiäri OÜ, Nimekast 54, Pallasti 28, Tallinn, 11402 või e-posti aadressil info@myndiari.ee.

Veebilehe vahendusel tellimuste esitamine

 1. Enne esimese tellimuse esitamist veebilehelt, tuleb teil luua konto, sisestades oma isikuandmed elektroonilisse registreerimisvormi. Selle konto abil saab teie tellimused edaspidi kiiremini täita, sest puudub tellimuse täitmiseks vajalike andmete korduva sisestamise vajadus.
 2. Te vastutate oma esitatud isikuandmete täpsuse eest. Teie isikuandmete, eriti sideandmete (aadressi, e-posti, telefoni) muutumise korral peate viivitamata, kuid hiljemalt 10 päeva jooksul alates nende muutumisest, teavitama antud muudatusest teile sobival viisil (posti, telefoni, e-posti teel) Eesti Mündiäri OÜ-d.
 3. Veebilehe vahendusel tellimuse esitamiseks peate nõustuma käesolevate müügitingimustega. Kui te käesolevate müügitingimustega ei nõustu, ei saa te veebilehe vahendusel tellimust esitada.

Toote kohaletoimetamine ja tasumine

 1. Tellitud toote toimetab kohale AS Eesti Post (Omniva) või kulleriteenuse osutaja. Tellimus täidetakse tingimusel, et toote tiraaž ei ole välja müüdud ja Eesti Mündiäri OÜ tarnijatel on tellitud tooted olemas. Tellitud tooteid toimetatakse kohale ainult Eesti territooriumil.
 2. Saadetise kohaletoimetamise tähtaeg on kuni 2 nädalat. Ettenägematutel asjaoludel, kampaaniate ja pühade ajal võib kohaletoimetamine kesta kauem. Numismaatiliste aksessuaaride puhul võib kohaletoimetamise aeg olla 3-4 nädalat.
 3. Kollektsiooni tellimise korral toimetatakse kollektsiooni esimene toode postiasutusse, millele kollektsionäär läheb ise järele, tasudes tellimuse eest enne selle kättesaamist. Tellitud kollektsiooni järgmised tooted toimetatakse kohale kollektsionääri osutatud aadressile lihtkirjana postkasti. Kollektsiooni järgmiste toodete eest tasub kollektsionäär faktuurarve alusel, mis saadetakse koos saadetisega.
 4. Mälestusmündid ja -medalid (üksiktooted) toimetatakse teie soovil kas postiasutusse, kulleriga või Omniva pakiterminali.
 5. Kui toode on välja müüdud ning tellimust ei ole selle tõttu võimalik täita, on Eesti Mündiäri OÜ-l õigus keelduda lepingu täitmisest ilma igasuguste negatiivsete tagajärgedeta 30 päeva jooksul alates selle sõlmimise päevast. Eesti Mündiäri OÜ võib teile asenduseks pakkuda muud toodet.
 6. Tellija tasub toote kohaletoimetamise kulud, mis on esitatud toote täpses kirjelduses, tellimisvormis ja/või suuliselt teatatud.
 7. Ostetud toodete ja kohaletoimetamise kulude eest saab tasuda järgmistel makseviisidel:
 • elektroonilisel teel veebilehel – tasuda saab pangalingi või makselahenduse pakkuja kaudu (nt Paysera);
 • saadetisele Omniva pakiterminali järele minnes – tasuda saab ainult pangakaardiga;
 • saadetisele postiasutusse järele minnes – tasuda saab nii pangakaardiga kui ka sularahas;
 • saadetise kulleriga kohaletoimetamisel – tasuda saab nii pangakaardiga kui ka sularahas;
 • saadud arve alusel, mille maksetähtaeg on 10 päeva alates toote kättesaamise kuupäevast – tasuda saab nii pangaülekandega kui lähimas postiasutuses.
 1. Ühegi makseviisi puhul Eesti Mündiäri OÜ lisatasu ei kohalda.
 2. Saadetisi toimetatakse kohale punktides 13 ja 14 sätestatud viisidel ja järgnevalt:
 • lähimasse postiasutusse, kohaletoimetamise tasu on 5,99 eurot;
 • postkasti, kohaletoimetamise tasu on 5,99 eurot;
 • kulleri teel, kohaletoimetamise tasu on 7,99 eurot;
 • Omniva pakiterminali, kohaletoimetamise tasu on 5,99 eurot.
 1. Saadetise kohaletoimetamise hind oleneb ostetavate toodete ostukorvi väärtusest:
 • kui ostukorvi summa on võrdne või suurem kui 150 eurot, on kohaletoimetamine tasuta;
 • kui ostukorvi summa on alla 150 euro, kohaldatakse sellist kohaletoimetamise tasu, mis märgiti tellimuse esitamisel.
 1. Eesti Mündiäri OÜ-l on õigus ühepoolselt muuta nii saatekulu hinda kui pakutavate toodete hinda vastavalt üleüldisele hinnatõusule või väärismetallide hinna muutustele turul. Kui saatekulu ja toodete hindu on muudetud peale toodete tellimuse esitamist, siis kehtivad tellija jaoks tellimuse esitamise hetkel avaldatud hinnad, v.a juhtudel, kui tellimuse vale hind avaldati tehnilise vea või eksituse tõttu.
 2. Tellitud kollektsiooni toodete hindade muutumise korral saadab Eesti Mündiäri OÜ teile kirja, milles teatab hinnamuutusest. Kui Eesti Mündiäri OÜ muudab toote hinda, on teil õigus loobuda edasisest kollektsioneerimisest.

Lepingust taganemise õigus. Toote tagastamine

 1. Teil on õigus 15 päeva jooksul alates toote kättesaamise kuupäevast põhjust märkimata lepingust taganeda, olenemata sellest, kas toode on üksiktoode või kuulub kollektsiooni.
 2. 15-päevase taganemisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.
 3. Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Eesti Mündiäri OÜ-l õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.
 4. Lepingust taganemise või edasisest kollektsioneerimisest loobumise korral tuleb teatada lepingust taganemise kohta taganemistähtaja jooksul Eesti Mündiäri OÜ-d, helistades telefonil 688 6090 või kirjutades e-posti aadressile info@myndiari.ee. Taganemisavalduse vormi saate alla laadida veebilehelt: https://www.myndiari.ee/images/info-center/tagastusvorm.pdf.
 5. Lepingust taganemise korral ja pärast sellest teavitamist ühel eespool loetletud viisil tuleb toode tagastada viivitamata taganemisavalduse tegemisest 14 päeva jooksul Eesti Mündiäri OÜ-le aadressile Eesti Mündiäri OÜ, Nimekast 8001, Rukki tee 7, 75306, Lehmja küla, Harjumaa.
 6. Toote Eesti Mündiäri OÜ-le tagastamise kulud tasub toote tellija.
 7. Kui te taganete lepingust, tagastab Eesti Mündiäri OÜ tagastatava toote kättesaamisel teie poolt tasutud raha teile viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest.
 8. Eesti Mündiäri OÜ võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni tellija on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

Ebakvaliteetse toote tagasisaatmise ja raha tagastamise kord

 1. Eesti Mündiäri OÜ vastutab müüdud toote lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba toote üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates toote üleandmisest tellijale. Sellest esimese aasta jooksul asja üleandmisest tellijale eeldatakse, et puudus oli olemas juba toote üleandmise ajal.
 2. Eesti Mündiäri OÜ ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast toote üleandmist tellija tegevuse või tegevusetuse tõttu (vale kasutusviis, õnnetusjuhtum vms) või kui tegemist on toote tavapärasest kasutamisest tingitud normaalse kulumisega.
 3. Kui tellitud toode on ebakvaliteetne, on teil õigus tugineda õigusaktides sätestatud õiguskaitsevahenditele, sealhulgas nõuda selle tasuta asendamist uue tootega või raha tagastamist vastavalt punktile 34. Toote puuduse ilmnemisel on teil õigus pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul Eesti Mündiäri OÜ poole, saates kirja aadressile Eesti Mündiäri OÜ, Pallasti 28, Nimekast 54, 11402 Tallinn, helistades telefonil 688 6090 või kirjutades e-posti aadressile info@myndiari.ee. Eesti Mündiäri OÜ vastab tellija esitatud kirjalikule või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis esitatud kaebusele 15 päeva jooksul.
 4. Kui tellitud tootel on puudused, mille eest Eesti Mündiäri OÜ vastutab, asendab Eesti Mündiäri OÜ puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik asendada, tagastab Eesti Mündiäri OÜ tellijale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud. Mündi või medali kaitsekapsli kahjustuse korral kohustub Eesti Mündiäri OÜ kahjustatud kapsli tasuta uuega asendama.
 5. Ebakvaliteetse toote asendamisel uue tootega või raha tagastamise korral tuleb tagastatav toode saata aadressile Eesti Mündiäri OÜ, Nimekast 8001, Rukki tee 7, 75306, Lehmja küla, Harjumaa. Enne ebakvaliteetse toote tagasisaatmist palume teil helistada klienditeenindusele telefonil 688 6090. Eesti Mündiäri OÜ tasub ebakvaliteetse toote tagastamise kulud. Eesti Mündiäri OÜ tasub tellijale ebakvaliteetse toote asendamisel uue kvaliteetse toote kohaletoimetamise kulud.

Toote eest tasumisest keeldumine ja selle mittetagastamine

 1. Kui toote eest ei tasuta arvel märgitud maksetähtajaks ning lepingust ei taganeta 15 päeva jooksul alates toote kätte saamisest vastavalt müügitingimuste punktidele 23-30, saadetakse tellijale meeldetuletuskiri. Kui saadud toote eest endiselt ei tasuta, saadetakse veel 2 meeldetuletuskirja. Seetõttu on väga oluline, et teavitaksite Eesti Mündiäri OÜ-d oma sideandmete muutumisest kohe, kuid hiljemalt 10 päeva jooksul alates andmete muutumise päevast, teile sobival viisil (posti, telefoni, e-posti teel). Kui saadetud toote eest ei tasuta, ka pärast meeldetuletuskirjade edastamist, esitatakse teave võlgnevuse kohta inkassofirmale, et võlg sisse nõuda.

Isikuandmete töötlemise põhimõtted

Eesti Mündiäri OÜ töötleb tellija isikuandmeid eelkõige käesoleva lepingu täitmise eesmärgil ja Eesti Mündiäri OÜ juriidilise kohustuse täitmiseks Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) 2016/679 27. aprill 2016, füüsiliste isikute kaitse kohta isikuandmete töötlemisel ja selliste andmete vaba liikumise ning direktiivi 95/46/EÜ kehtetuks tunnistamise kohta, muude asjakohaste õigusaktide ja Eesti Mündiäri OÜ Privaatsuspoliitika alusel.

Kaebuste esitamine ja menetlemine

 1. Mis tahes kaebused tellimuse kohta saab esitada e-posti aadressil info@myndiari.ee.
 2. Oma õiguste rikkumise korral saate nende kaitsmiseks pöörduda õigusaktides sätestatud korras Tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada tellija ja Eesti Mündiäri OÜ vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Tellija kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.
 3. Lisaks on teil võimalik oma õiguste rikkumise korral nende kaitsmiseks pöörduda Euroopa Liidu veebipõhise vaidluste lahendamise keskkonna

Lõppsätted

 1. Müügitingimustele kohaldub Eesti Vabariigi õigus.
 2. Juhul, kui mõni müügitingimuste säte osutub tühiseks, ei mõjuta see ülejäänud sätete kehtivust.
 3. Eesti Mündiäri OÜ-l on õigus ükskõik millal käesolevaid müügitingimusi muuta, teavitades muudatusest veebilehel.
 4. Müügitingimuste muudatused jõustuvad järgmisel päeval pärast nende avaldamist veebilehel, kui Eesti Mündiäri OÜ ei määra teisiti.
 5. Tellimusi, mis esitati enne käesolevate müügitingimuste muudatuste jõustumise päeva, täidetakse tellimuse esitamise päeval kehtinud müügitingimuste alusel.