Taas Vaba Eesti 30
Kollektsioonimüntide ja -medalite vermimisega tegelev Eesti Mündiäri vermib Eesti taasiseseisvumise 30 . aastapäeva auks puhtast kullast meenemedalid. Valmistatakse vaid 30 unikaalset medalit ning vermimine toimub Norra Rahapajas täpselt taasiseseisvumise aastapäeval, 20. augustil.

Müntide ja Ajaloo Sihtasutus on Samlerhuset Grupi poolt algatatud ja Hollandis registreeritud sihtasutus, mille on loonud mitu olulist numismaatikute kogukonna liiget, et toetada ja levitada laiemat arusaamist müntidest ja vääringutest, pakkudes samas ka abi ja teavet müntide kogumisel, väljapanekul ja hindamisel.

Tartu rahulepingu 100. aastapäevaks vermiti meenemedal 2. veebruaril möödub 100 aastat Tartu rahulepingu sõlmimisest, mille auks andis kollektsioonimüntide ja -medalite vermimisega tegelev Eesti Mündiäri välja meenemedali „Tartu rahu 100. aastapäev“.

Taas Vaba Eesti 30
Käesoleva aasta 20. augustil möödub Taas Vaba Eesti 30 iseseisvuse taastamisest – rohkem kui põlvkond on juba üles kasvanud uuesti vabaks saanud Eesti riigis. Eesti rahvast püüti murda küüditamiste, agressiooni ja propagandaga, aga ka kõige raskematel aegadel säilis kodumaa vabanemise lootus.

Seda, et Eesti 1918. aastal iseseisvaks riigiks sai, on nimetatud ka imeks. Kuid imet ei oleks sündinud ilma vaprate meeste ja naisteta, kes astusid oma kodumaad kaitstes vastu kordades suuremale vaenlasele.

Üks maailma kuulsamaid münte sovrin tuli esmakordselt käibele üle 500 aasta tagasi : 1489. aastal emiteeris sovrini kuningas Henry VII . Kuningas andis mündile nimeks sovrin (ingl sovereign ), sest prantsuskeelne sõna souverain tähendab ´kõrgeima võimu kandjat´ ja Inglismaal tähendas sovereign ka ´kuningat´ või ´kuningannat´ – niisiis tulenes...