VEEBILEHE EESKIRJAD (edaspidi: eeskirjad)

 

Käesolevad eeskirjad jõustuvad alates 3. detsembrist 2020.

 

 1. Käesolevad eeskirjad on koostatud ELi ja Eesti Vabariigi õigusaktide alusel ja hõlmavad ettevõtte OÜ Eesti Mündiäri (edaspidi: ettevõte) hallatavate veebilehtede veebikaubanduse eeskirju, veebilehtede kasutamiseeskirju, isikuandmete töötlemise poliitikat, küpsiste kasutamise eeskirju ja muid asjakohaseid sätteid.
 2. Eeskirjade sisu:
  1. Üldtingimused
  2. Veebikaubanduse eeskirjad
  3. Veebilehe kasutamistingimused
  4. Kaebuste esitamine ja menetlemine
  5. Lõppsätted
  6. Isikuandmete töötlemise poliitika

Lisa nr 1. Andmesaajad ja -töötlejad

              

I. Üldtingimused

 

 1. Eeskirjades kasutatud mõisted:

Kollektsionäär  – isik, kes tellib või tellis OÜ Eesti Mündiäri tooted.

Toode – OÜ Eesti Mündiäri pakutavad tooted: mündid, mälestusmedalid ja muud numismaatilised tooted.

Mälestusmünt / -medal – üksiktootena või kollektsiooni tootena müüdav münt või medal.

Avatud kollektsioon – kollektsioon, mille müntide või medalite arv ei ole kindlaks määratud.

Kinnine kollektsioon – kollektsioon, mille müntide või medalite arv on piiratud.

 1. myndiari.ee www.100eestiajalooparand.ee www.2euro100eesti.ee www.2eurokollektsioon.ee www.eesti100aastat.ee www.eesti25.ee  www.eestiajalooparand.ee  www.eestiaparlid.ee www.estiriik100.ee www.eestiriik100a.ee www.faberge2017.ee  www.faberge2017.ru www.fabergekunstiteos.ee  www.fabergemunad.ee  www.kauniseuroopa.ee www.kollektsioonev100.ee www.myndiari-vip.ee www.wiiralt.ee www.wiiraltikollektsioon.ee  www.tasutamedal.ee www.presidentmeri.ee www.presidentmeri.ee www.presidendimedal.ee  www.25aastateestit.ee www.flowinghair.ee www.flowinghair1794.ee  www.ameerikadollar.ee  www.ameerikadollar1794.ee www.americandollar.ee – veebilehed/veebikauplused (edaspidi: veebileht (veebilehed)), mida haldab OÜ Eesti Mündiäri, aadress Nimekast 54, Narva mnt 1, 10502 Tallinn, Eesti Vabariik, tel 688 60 90, registrikood 10947159. Andmeid kogutakse ja säilitatakse Eesti Vabariigi Äriregistris, kusjuures ettevõte teostab oma toodete jaemüüki. Lisaks eespool loetletud veebilehtedele võib OÜ Eesti Mündiäri luua ja/või hallata ka muid veebilehti. Ka neile OÜ Eesti Mündiäri hallatavatele veebilehtedele kohaldatakse käesolevaid eeskirju, kui konkreetsel veebilehel ei ole sõnaselgelt sätestatud teisiti.
 2. Käesoleval veebilehel on alltoodud põhiotstarbed ja -eesmärgid:
 • teostada äritegevust, esitades seejuures kollektsionääridele või potentsiaalsetele klientidele ettevõtte toodete kohta faktilist teavet;
 • teavitada kollektsionääre ja potentsiaalseid kliente olemasolevate ja/või kavandatavate toodete müügipakkumistest ja uudistest;
 • sooritada toiminguid ja arendada tegevust, et parandada kollektsionääride teadmisi ettevõtte toodete kohta, sh korraldada mänge, loteriisid, konkursse, küsitlusi, kliendiprogramme ja muid sarnaseid tegevusi.
 1. Käesolevat veebilehte võivad kasutada ainult vanemad kui 18-aastased isikud. Kui teie vanus ei vasta käesoleva punkti tingimustele, ei ole teil võimalik meie veebilehel tellimust esitada.
 2. Ükskõik millise veebilehe külastajad võivad saada mis tahes ajal tasuta juurdepääsu käesolevatele eeskirjadele konkreetse veebilehe avalehel oleva viite „Eeskirjad“ kaudu.
 3. Eeskirjade tingimusi kohaldatakse eranditult kõigile käesoleva veebilehe külastajatele.

II. Veebikaubanduse eeskirjad

Tellimuste esitamine

 1. Enne esimese tellimuse esitamist meie veebilehelt, tuleb teil luua konto, sisestades oma isikuandmed elektroonilisse registreerimisvormi. Selle konto abil saab teie tellimused edaspidi kiiremini täita, sest puudub tellimuse täitmiseks vajalike andmete korduva sisestamise vajadus.
 2. Te vastutate oma esitatud isikuandmete täpsuse eest. Teie isikuandmete, eriti sideandmete (aadressi, e-posti, telefoni) muutumise korral peate viivitamata, kuid hiljemalt 10 päeva jooksul alates nende muutumisest, teavitama antud muudatusest teile sobival viisil (posti, telefoni, e-posti teel) OÜ Eesti Mündiäri.
 3. Konto loomiseks peate nõustuma käesolevate eeskirjadega. Kui te käesolevate eeskirjadega ei nõustu, ei saa te veebipõhist tellimust esitada.
 4. Meie veebilehelt saab tellida üksiktoote või kollektsiooni (kinnise või avatud kollektsiooni). Teave, kas konkreetne toode on kollektsiooni element või üksiktoode, on esitatud veebilehel iga toote täpsemas kirjelduses.
 5. Teave konkreetse toote ja sellele osutatava täiendava garantii kohta (kui seda osutatakse) ning selle hind (ilma kohaletoimetamise tasuta) on esitatud veebilehel toote kirjelduses. Tootele kehtib seaduse alusel garantii 2 aastat alates tarnekuupäevast.
 6. Lõplik ostuhind, sh maksud ja kohaletoimetamise kulud, märgitakse pärast ostukorvi täitmist ja kohaletoimetamise viisi valimist.
 7. OÜ Eesti Mündiäri kinnitab esitatud tellimused, saates teile kirja e-posti teel, ja täidab need, arvestades laekunud tellimuste arvu ning olemasolevate toodete koguseid.
 8. Toote ostuleping peetakse sõlmituks hetkest, kui teie e-posti aadressile saabub tellimuse vastuvõtu kinnitus. Koos tellimuse vastuvõtu kinnitusega või tootega saadetakse teile käesolevate eeskirjade lühivariant (hõlmab olulist teavet), mis on kaugmeetodil sõlmitud lepingu koopia ja mida säilitatakse lepingu esitamiseks püsival andmekandjal.
 9. OÜ Eesti Mündiäri otsustab iseseisvalt, millises järjekorras tellimusi täita.
 10. Iga tellimuse saadetisele lisatakse arve. Pärast toote kvaliteedi kontrollimist pakitakse tellitud toode ja saadetakse kollektsionääri registreerimisvormis osutatud aadressile.
 11. Kollektsioon loetakse tellituks kollektsiooni esimese toote tellimuse esitamisel. Kõnealune tellimus annab kollektsionäärile õiguse saada igal kuul selle kollektsiooni muid tooteid ilma kohustuseta omandada kõiki järgmisi selle kollektsiooni tooteid. Iga järgmine kollektsiooni toode saadetakse kollektsionäärile 1 või 2 korda kuu jooksul. Selle võib tagastada 15 päeva jooksul alates saadetise kättesaamise kuupäevast. Edasisest kollektsioneerimisest võib loobuda ükskõik millal, teavitades sellest OÜ Eesti Mündiäri infoliini numbril 688 60 90, kirjaga aadressil OÜ Eesti Mündiäri, Nimekast 54, Narva mnt 1, 10502 Tallinn või e-posti aadressil info@myndiari.ee.

 

Toote kohaletoimetamine ja tasumine

 1. Tellitud toote toimetab kohale AS Eesti Post või kullerteenuse osutaja. Tellimus täidetakse tingimusel, et selle tiraaž ei ole välja müüdud ja OÜ Eesti Mündiäri tarnijatel on tellitud tooted olemas. Tellitud tooteid toimetatakse kohale ainult Eesti territooriumil.
 2. Saadetise kohaletoimetamise tähtaeg on 4–6 tööpäeva. Ettenägematutel asjaoludel ja pühade ajal võib kohaletoimetamine kesta kauem.
 3. Kollektsiooni tellimise korral toimetatakse kollektsiooni esimene toode postiasutusse, millele kollektsionäär läheb ise järele, tasudes tellimuse eest enne selle kättesaamist. Tellitud kollektsiooni järgmised tooted toimetatakse postkasti kollektsionääri osutatud aadressil. Kollektsiooni järgmiste toodete eest tasub kollektsionäär faktuurarve alusel, mis saadetakse koos saadetisega. Kollektsionääril on õigus saadetud toote eest tasumisest või edaspidisest kollektsiooni kogumisest keelduda, millisel juhul ta peab saadetud toote 15 päeva jooksul tagastama lähimasse postiasutusse.
 4. Pühendatud tooted, st mälestusmündid ja -medalid, saadetakse kollektsionääri valikul kas postiasutusse või toimetatakse kohale kullerteenuse osutaja kaudu.
 5. Kui toote tiraaž on lõppenud ja kollektsionääri tellimust ei ole võimalik täita, on OÜ-l Eesti Mündiäri õigus ilma mingite tagajärgedeta keelduda lepingu täitmisest, teavitades sellest kollektsionääri 30 päeva jooksul alates lepingu sõlmimise päevast. Osaühingul Eesti Mündiäri on õigus pakkuda kollektsionäärile muid huvipakkuvaid tooteid.
 6. Tellitud tooted saadetakse kollektsionäärile deklareeritud väärtusega kirjaga või kulleriga kohaletoimetatava saadetisena.
 7. Toote eest tasutakse selle kättesaamisel või arve alusel, mis saadetakse koos tootega, 10 päeva jooksul alates arve esitamise kuupäevast. Kollektsionäär tasub toote kohaletoimetamise kulud, mis on esitatud toote täpses kirjelduses ja (või) tellimisvormis.
 8. Meie veebilehtedelt toodete ostmisel saab toodete eest tasuda alltoodud makseviisidel:
 • saadetisele järele minnes – tasudes tellitud toote eest postiasutusse kaubale järele minnes;
 • saadud arve alusel – tasudes 10 päeva jooksul alates arve kättesaamise kuupäevast;
 • pangaülekandega.
 1. Ükskõik millise makseviisi valimise korral OÜ Eesti Mündiäri lisatasu ei kohalda.
 2. Saadetise kohaletoimetamise hind oleneb ostetavate numismaatiliste toodete ostukorvi väärtusest:
 • kui ostukorvi summa on võrdne või suurem kui 150 eurot, on kohaletoimetamine tasuta;
 • kui ostukorvi summa on alla 149 euro, kohaldatakse sellist kohaletoimetamise tasu, mis märgiti tellimuse koostamisel.
 1. Saadetisi toimetatakse kohale kolmel viisil:
 • lähimasse postiasutusse, kusjuures kohaletoimetamise tasu on 4,99 eurot;
 • kulleri kaudu, kusjuures kohaletoimetamise tasu on 6,99 eurot.
 • Omniva pakiterminali, kusjuures kohaletoimetamise tasu on 4,99 eurot.
 1. OÜ-l Eesti Mündiäri on õigus ühepoolselt muuta toodete hinda vastavalt turu väärismetallide hinnamuutustele.
 2. Tellitud kollektsiooni toodete hindade muutumise korral saadab OÜ Eesti Mündiäri kollektsionäärile kirja, milles teatab hinnamuutusest. Kui OÜ Eesti Mündiäri muudab toote hinda, on kollektsionääril õigus lepingust loobuda.

 

Lepingust loobumise õigus Toote tagastamine

 1. Kollektsionäär võib 15 päeva jooksul alates toote kättesaamisest põhjust märkimata lepingust taganeda, olenemata sellest, kas toode on üksiktoode või kuulub kollektsiooni.
 2. Lepingust või edasisest kollektsioneerimisest loobumise korral tuleb saata kirjalik teade lepingust loobumise kohta aadressile OÜ Eesti Mündiäri, Nimekast 54, Narva mnt 1, 10502 Tallinn, helistada telefonil 688 60 90 või kirjutada e-posti aadressile info@myndiari.ee.
 3. Toote tagastusvormi saate alla laadida SIIT.
 4. Tootest loobumise korral ja pärast sellest teavitamist ühel eespool loetletud viisidest tuleb toode tagastada osaühingule Eesti Mündiäri.
 5. Toote ja sellega seotud muude osade osaühingule Eesti Mündiäri tagastamise kulud tasub kollektsionäär ise.
 6. Kui kollektsionäär loobub lepingust, tagastab OÜ Eesti Mündiäri talle raha märgitud kontole alles pärast toote tagastamist.

 

Ebakvaliteetse toote tagastamise kord

 1. OÜ Eesti Mündiäri kannab vastutust, kui toote kollektsionäärile üleandmisel ei vasta see lepingu tingimustele (esineb defekte). Toote mittevastavuse tuvastamisel enne seda, kui toote kollektsionäärile üleandmise päevast on möödunud 6 kuud, loetakse, et mittevastavus esines juba toote üleandmisel.
 2. Kui tellitud toode on ebakvaliteetne, on teil õigus nõuda selle uue tootega tasuta asendamist, raha tagastamist või kulude vähendamist. Mündi või medali kaitsekapsli kahjustust ei peeta defektiks, kuid OÜ Eesti Mündiäri kohustub kahjustatud kapsli tasuta uuega asendama.
 3. Ebakvaliteetne toode tuleb saata aadressile OÜ Eesti Mündiäri, Nimekast 54, Narva mnt 1, 10502 Tallinn, täites seejuures toote tagastusvormi. Enne ebakvaliteetse toote saatmist palume helistada klienditeenindusele telefonil 688 60 90. OÜ Eesti Mündiäri tasub ebakvaliteetse toote tagastamise ja kollektsionäärile uue kvaliteetse toote kohaletoimetamise kulud.

 

Toote eest tasumisest keeldumine ja selle mittetagastamine

 1. Kui saadud toote eest ei tasuta 10 päeva jooksul ning seda ei tagastata 15 päeva jooksul alates arve esitamise päevast, saadetakse kollektsionäärile postiga esimene meeldetuletuskiri. Kui saadud toote eest ikka ei tasuta, saadetakse kollektsionäärile hiljem veel kaks meeldetuletuskirja. Viimane, kolmas meeldetuletuskiri saadetakse registreeritud postiga teie osutatud posti- ja/või e-posti aadressile, mistõttu on väga oluline, et teavitaksite nende sideandmete muutumisest kohe, hiljemalt 10 päeva jooksul alates muutmise päevast, eespool punktis 10 sätestatud tingimustel OÜ-d Eesti Mündiäri. Kui saadetud toote eest ei tasuta ja kollektsionäär seda ei tagasta, kohaldatakse lepingu rikkumise tingimusi ja esitatakse teave (sh teie isikuandmed) võlgnevuse kohta inkassofirmale (konkreetsed võla haldamise/sissenõudmise firmad on loetletud 1. lisas koos muude andmetöötlejatega).

III. Veebilehe kasutamistingimused

 1. Meie veebilehte saab kasutada ainult juhul, kui teie arvutisüsteem vastab alltoodud minimaalsetele tehnilistele nõuetele:
 • toimiv internetiühendus;
 • kasutatakse vähemalt ühte loetletud brauseritest: Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera, Safari;
 • veebilehe eraldusvõime: 1024 x 768, 1280 x 1024 ja suurem.
 1. OÜ Eesti Mündiäri ei vastuta teie kasutatavate tehniliste seadmete defektide ja (või) tehniliste piirangute eest, mille tõttu teil pole võimalik veebilehti täielikult või osaliselt kasutada.
 2. Teie kohustused:
 • veebilehtede kasutamisel järgida käesolevaid eeskirju, kohaldatavaid õigusakte, interneti kasutamise üldpõhimõtteid, sotsiaalseid norme ja väljakujunenud eetikapõhimõtteid, arvestades konkreetse veebilehe eesmärke ja otstarvet;
 • veebilehtede kasutamisel tagada kolmandate poolte ja OÜ Eesti Mündiäri õiguste ja õigustatud huvide järgimine;
 • kasutada veebilehti nii, et see ei segaks nende toimimist, eriti tähtis on tagada ettenähtud asjakohase tarkvara ja seadmete kasutamine;
 • veebilehtedele mitte üles laadima ebaseaduslikku ja/või üldkehtivaid eetikanorme eiravat sisu, sealhulgas, kuid mitte ainult sisu, mis on seotud või viitab alaealistele, st noorematele kui 18-aastastele isikutele; narkootilistele ainetele, uimastitele, alkoholile jms; pornograafiale; toodete, teenuste või ürituste reklaamile; samuti sisu, millel on negatiivne mõju ärisubjektide (mis tahes toodete tootjate ja teenuste osutajate) heale mainele või mis kahjustab nende toodete või teenuste mainet; sisu, mis võiks mingil viisil rikkuda ausa konkurentsi põhimõtteid; religiooni, poliitika, rassi või rahvusega seotud sisu; vägivalda, rassilist, usulist või etnilist vihkamist jms õhutavat sisu; sisu, mida peetakse amoraalseks või sotsiaalselt ebasobivaks; vulgaarset, avaliku elu tegelasi ja/või eraisikuid laimavat sisu; sisu, mis hõlmab teiste inimeste kohta põhjendamatuid süüdistusi või rikub intellektuaalomandi õigusi, ja sisu, mis sisaldab poliitilisi kommentaare ja muid väiteid, mis rikuvad seadusi või õhutavad neid rikkuma.
 1. Veebilehtedele on paigutatud seadusega kaitstud kaubamärgid, millega märgistatakse kaupu, tooteid ja teenuseid ja mis on osaühinguga Eesti Mündiäri seotud erinevate ettevõtete omandid või mida kasutatakse litsentside alusel. Veebilehtedel võib olla ka kaubamärke, mis on muude isikute või ettevõtete omandid ning millega märgistatakse kaupu, tooteid ja/või teenuseid. Kõik mainitud kaubamärgid on seadusega kaitstud omandiõiguse objektid, mida ilma eelneva asjakohase kaubamärgi omaniku kirjaliku nõusolekuta ei ole teil õigus mis tahes viisil kasutada ja/või esitada.
 2. OÜ-l Eesti Mündiäri on õigus ükskõik millal piirata, peatada või katkestada juurdepääs veebilehele, selle osale või funktsionaalsusele.
 3. Veebilehtede nõuetekohase töö tagamiseks teostab OÜ Eesti Mündiäri alalist veebilehtede tehnilist hooldust, kusjuures pidev juurdepääs veebilehtede sisule ja nende laitmatu toimimine ei ole tagatud ega garanteeritud.
 4. Veebilehtede külastaja mõistab ja kinnitab, et OÜ Eesti Mündiäri ei vastuta alltoodud juhtude korral:
 • veebilehtede tööhäiretest või nende juurdepääsmatusest põhjustatud kahju eest;
 • külastaja poolt seoses veebilehtede kasutamisega kolmandatele isikutele põhjustatud kahju eest;
 • mis tahes muu külastajale tekitatud kahju eest, mida põhjustas käesolevate eeskirjade rikkumine.
 1. Käesolev klausel hõlmab kahju, mida põhjustasid vead, teabelüngad, katkestused, defektid, hilinemised ja arvutiviirused, samuti ka saamata jäänud tulu, andmekaotust, ebaseaduslikult edastatud teadete ja andmete saamist ja nende esitamist ning muud materiaalset ja mittevaralist kahju.
 2. Külastajad kasutavad käesolevat veebilehte ja meie teisi veebilehti üksnes omal riisikol. OÜ Eesti Mündiäri teeb kõik võimalikud pingutused, et käesoleval veebilehel esitatud teave oleks täpne, kuid tal pole võimalik täielikult tagada veebilehe, eriti selle sisu ja omaduste ammendavust ja usaldusväärsust.

IV. Kaebuste esitamine ja menetlemine

 1. Mis tahes kaebused tellimuse kohta saab esitada e-posti aadressile info@myndiari.ee. Oma õiguste rikkumise korral saate nende kaitsmiseks pöörduda õigusaktides sätestatud korras Tarbijakaitseameti või muude riigiasutuste poole.
 2. Kaebuses tuleb märkida oma ees- ja perekonnanimi ning e-posti aadress, samuti kaebuse üksikasjalik kirjeldus ja põhjus.
 3. Ettevõte või ettevõtte volitatud esindaja uurib teie kaebust 30 tööpäeva jooksul alates kaebuse ja kogu vajaliku lisateabe saamise päevast ning teavitab teid e-posti kaudu uurimise tulemusest.
 4. Kui kaebuses esitatud andmeid või teavet tuleb täiendada ja/või täpsustada, peate ettevõtte taotlusel seda tegema. Kaebuse uurimise tähtaega pikendatakse niipalju, kui teil kulub aega lisateabe esitamiseks.

 

V. Lõppsätted

 

 1. Eeskirjade ühe sätte või tingimuse kehtetuks muutumine ei mõjuta muude sätete kehtivust.
 2. OÜ-l Eesti Mündiäri on õigus ükskõik millal käesolevaid eeskirju muuta, teavitades muudatusest konkreetsel veebilehel. Käesolevate eeskirjade varasemat sõnastust (varasemaid sõnastusi) säilitab
 3. OÜ Eesti Mündiäri viis aastat pärast eeskirjade sõnastuse muutmist.
 4. Kui külastaja/kollektsionäär külastab ka pärast eeskirjade muudatuse jõustumist konkreetset veebilehte, loetakse, et ta nõustub eeskirjade muudatuste ja/või täiendusega ning kohustub neid täitma.
 5. Eeskirjade muudatused jõustuvad järgmisel päeval pärast nende avaldamist veebilehel (veebilehtedel), kui ettevõte ei määra muud muudatuse jõustumise kuupäeva. Külastajatel/kollektsionääridel on soovitatav eeskirjad regulaarselt läbi lugeda ja kasutada alati kõige uuema sõnastusega eeskirju.
 6. Tellimusi, mis esitati enne käesolevate eeskirjade muudatuste jõustumise päeva, täidetakse tellimuse esitamise päeval kehtinud eeskirjade sätete alusel.
 7. Ettevõte ei vastuta tehniliste tõrgete eest, mida põhjustasid temast mitteolenevad asjaolud ja mis on seotud veebilehtede ja/või nende jagude toimimisega, sealhulgas, kuid mitte ainult, nende veebilehtede ja/või nende jagude ligipääsmatusega.
 8. Käesolevaid eeskirju selgitatakse ning eeskirjades käsitlemata juhud lahendatakse Eesti Vabariigi õigusaktide alusel.
 9. Käesolevaid eeskirju vaadatakse läbi vähemalt kord kahe aasta jooksul.
 10. Viimati uuendatud 3. detsembril 2020
 11. Kui märkate käesolevates eeskirjades mittevastavusi, turvalünka meie veebilehtedel või teil on küsimusi, pöörduge meie poole eespool märgitud aadressil või telefonil.

VI. Isikuandmete töötlemise poliitika


Põhiteave isikuandmete töötlemise kohta

 

Vastutav töötleja: Eesti Mündiäri OÜ, aadress Viru väljak 2, Tallinn telefon: +372 688 6091, e-post info@myndiari.ee.  

Andmete töötlemise põhieesmärgid (üksikasjalikud eesmärgid ja andmete töötlemise asjakohased alused on esitatud allpool isikuandmete töötlemise poliitika jaotises):

-        veebisaitide tõrgeteta toimimise tagamine;

-        statistikaandmete kogumine ja töötlemine, veebisaitide külastusvoogude kindlakstegemine ja analüüs;

-        nõutav teabevahetus; 

-        äriühingu kohustuste täitmine vastavalt kohaldatavatele õigusaktidele;

-        ettevõttesisene haldus ja raamatupidamise korraldamine;

-        äride ühendamine, müük või muu võõrandamine, auditeerimine ja kontrollid;

-        huvide kaitse ja teostamine kohtus või muus asutuses;

-        konsultatsiooni- ja teabevahetuse toetus (telefoni, e-posti teel või sotsiaalvõrgustike kaudu);

-        tehingute, lepingute ja muude kokkulepete sõlmimine, täitmine ja haldamine.

-        nõustamine ja müük;

-        kollektsionääriteabe parandamine äriühingu toodete kohta (sealhulgas mängude, loteriide, konkursside, küsitluste, püsikliendiprogrammide ja muude samalaadsete tegevuste korraldamine);

-        võlahaldus;

-        kandidaatide valik;

-        andmete säilitamine tulevaste tööpakkumiste jaoks (ainult isiku nõusoleku korral);

-        äri-, kutse- ja/või muude seaduslike ettevõtlussuhete loomine, säilitamine ja arendamine.

 

Muu oluline teave: teavitame teid, et isikuandmete esitamine on kohustuslik lepingute sõlmimisel ja täitmisel, seaduses sätestatud kohustuslike maksu- ja muude nõuete täitmisel, töölevõtmise protsessis, nõutava teabevahetuse korral, ettevõtete ühinemise/müügi või muul viisil võõrandamiseks ning veebisaitide tõrgeteta toimimiseks. Isikuandmete esitamata jätmisel ei saa me teile soovitud teavet esitada ega teenust osutada. Muudel juhtudel ei ole teie andmete esitamine kohustuslik, kuid meil ei pruugi ilma vajaliku kontaktteabeta olla võimalust pakkuda teile teatud teenuseid, nagu teated meie uusimate toodete kohta, võimalus kampaanias või mängus osalemiseks.

Äriühing teostab klientidele (kollektsionääride) profileerimist. Ostukorvi suuruse järgi liigitatakse kollektsionäärid VIP- või Best- klientideks – selline profileerimine ei too mingeid õiguslikke ega muid olulisi tagajärgi.

Teie õigused: igal andmesubjektil, kelle andmeid töödeldakse äriühingu tegevuses, on vastavalt asjaoludele järgmised õigused: teada (saada teada) oma andmete töötlemisest; tutvuda nende andmetega ja nende töötlemise viisiga; nõuda isiku mittetäielike isikuandmete parandamist või isikuandmete töötlemise eesmärke silmas pidades nende täiendamist; kustutada oma isikuandmed või peatada oma isikuandmete töötlustoimingud (v.a säilitamine); nõuda isikuandmete vastutavalt töötlejalt isikuandmete töötlemise piiramist ühel õigustatud põhjusest; nõuda meile esitatud andmete ülekandmist; igal ajal mitte nõustuda oma isikuandmete töötlemisega, kui selline töötlemine toimub meie või kolmanda isiku õigustatud huvides ja kui isikuandmeid töödeldakse otseturunduse, sealhulgas profileerimise eesmärgil; võtta tagasi oma nõusolek isikuandmete töötlemiseks, kui andmeid töödeldakse nõusoleku alusel; esitada kaebus riiklikule andmekaitseinspektsioonile. Oma õigusi saate teostada, helistades telefonil +372 688 6091, saates meile e-kirja aadressil info@myndiari.ee.

 

Järgnevalt on toodud üksikasjalik teave isikuandmete töötlemise kohta

 

Üldine teave

 1. Eesti Mündiäri OÜ on otse teilt saadud või automaatselt kogutavate (sealhulgas telefoni, e-posti teel, meie hallatavate veebisaitide jne kaudu) isikuandmete vastutav töötleja. Käesoleva isikuandmete töötlemise poliitikaga (edaspidi privaatsuspoliitika) selgitame, kuidas me oma tegevuses isikuandmeid töötleme.
 2. Privaatsuspoliitika kehtib kõigile meie klientidele, potentsiaalsetele klientidele, partneritele ja partnerite esindajatele, meie veebisaitide külastajatele, vabadele töökohtadele kandideerijatele, institutsioonide ametnikele, võlgnikele ja muudele isikutele (edaspidi ühiselt andmesubjektid), kellel on meiega ärisuhted või kes on muul viisil meiega ühendust võtnud.
 3. Käesolevas privaatsuspoliitikas sätestatud tingimused kehtivad iga kord, kui meiega ühendust võtate või kasutate meie veebilehe sisu, seega me palume teil kinnitada, et olete käesolevat privaatsuspoliitikat lugenud ja selle sätetest aru saanud.
 4. Teie isikuandmete töötlemisel järgime me isikuandmete töötlemise nõudeid, mis on kehtestatud isikuandmete kaitse üldmääruses nr 2016/679 (edaspidi GDPR), Eesti Vabariigi isikuandmete kaitse seaduses, samuti muudes õigusaktides ning järelevalveasutuste soovitustes ja/või juhistes. Privaatsuspoliitikas kasutatud mõisteid mõistetakse nii, nagu need on määratletud isikuandmete kaitse üldmääruses.
 5. Oleme kehtestanud mõistlikke ja asjakohaseid füüsilisi ja tehnilisi meetmeid, et kaitsta sisu/teenuste osutamise eesmärgil kogutud teavet. Pidage siiski meeles, et kuigi me võtame asjakohaseid meetmeid teie isikuandmete kaitsmiseks, ei ole ükski veebisait, internetitehing, arvutisüsteem ega traadita ühendus täiesti turvaline.
 6. Hoiatame, et interneti kaudu saadetavad sõnumid võivad olla ebaseaduslikult avatud kolmandate isikute poolt, seega soovitame teil mitte saata/üles laadida internetis teavet, mida soovite hoida saladuses.

 

Teie isikuandmete kogumise viisid

 1. Teie isikuandmed, st igasugune teave teie kohta, mis võimaldab meil teid tuvastada, saadakse mitmel viisil:
 • võite ise teavet (isikuandmeid) esitada (nt helistades meile telefoni teel, esitades oma andmed tellimuse kupongil või muul viisil tellides meie tooteid);
 • teavet teie kohta võidakse koguda automaatselt (nt kogutakse teavet küpsiste abil, kui külastate meie veebisaiti);
 • kohaldatavate seadustega lubatud ulatuses võime saada teavet teie kohta kolmandatelt isikutelt (nt meie partnerite (võlgade sissenõudmise firmade), töövõtjate, teenusepakkujate, teie avalikult kättesaadavate profiilide või avalikes andmebaasides esitatud teave).
 1. Me võime teie kohta teilt, avalikest ja ärialastest allikatest saadud teabe linkida muu teabega, mida me saame teilt või teie kohta.
 2. Me võime koguda teavet teie kohta ka muudel juhtudel, mis ei ole käsitletud privaatsuspoliitikaga, kuid kui see juhtub, teavitame teid sellest täiendavalt.

 

Andmete töötlemise eesmärgid ja alused

 

 1. Käesolev jaotis sisaldab teavet eesmärkide kohta, miks Eesti Mündiäri OÜ isikuandmeid töötleb. Eesmärgid on rühmitatud andmesubjektide kategooriate kaupa, seega palun pange tähele, et teile võidakse kohaldada mitmeid artikleid, näiteks hankija ja kliendi (kollektsionääri) Sulgudes märgitakse andmete töötlemise alused.

 

 1. Veebisaidi külastajate isikuandmete töötlemine toimub järgmistel eesmärkidel:

- veebisaitide tõrgeteta toimimise tagamine (äriühingu õigustatud huvi on tagada, et veebisaidid toimivad kvaliteetselt ning suurendada oma kaubamärgi ja toodete nähtavust ja avaldada uudiseid);

- statistikaandmete kogumine ja töötlemine, veebisaitide külastusvoogude kindlakstegemine ja analüüs (äriühingu õigustatud huvi on tagada, et veebisaidid toimivad kvaliteetselt ja õppida tundma oma klienti);

- veebisaidi sirvimise kogemuse parandamine (äriühingu õigustatud huvi on tagada, et veebisaidid toimivad kvaliteetselt);

- nõutav teabevahetus (õigusaktidega sätestatud kohustuste täitmine ja lepingu täitmine; äriühingu õigustatud huvi suurendada oma kaubamärgi ja toodete nähtavust ning tõsta klienditeeninduse kvaliteeti);

- äriühingu kohaldatavatest õigusaktidest tulenevate kohustuste täitmine;

- ettevõttesisene haldus ja raamatupidamise korraldamine (õigusaktidega sätestatud kohustuste täitmine ja lepingu täitmine; äriühingu õigustatud huviks on teabevahetus kontserni ettevõtjate vahel);

- äride ühendamine, müük või muu võõrandamine, auditeerimine ja kontrollid (õigusaktidega sätestatud kohustuste täitmine; äriühingu õigustatud huviks on äriühingu väärtuse põhjendamine ja õigusliku kontrolli teostamine);

- huvide kaitse ja teostamine kohtus või muus asutuses (õigusaktidega sätestatud kohustuste täitmine ning lepingu sõlmimine ja täitmine; äriühingu õigustatud huviks on esindamine institutsioonides ja kohtutes).

 1. Veebisaitidel kogutakse andmeid tavaliselt küpsiste abil. Lisateavet küpsiste kohta, mida me kasutame, vt allpool, privaatsuspoliitika jaotises küpsiste kohta.

 

 1. Potentsiaalsete klientide (nii füüsiliste kui ka juriidiliste isikute esindajate) isikuandmete töötlemine toimub järgmistel eesmärkidel:
 • konsultatsiooni- ja teabevahetuse toetus (telefoni, e-posti teel või sotsiaalvõrgustike kaudu). Selleks võib teha telefonikõnede väljavõtte ja kõneeristuse (andmetöötluse õiguslik alus: lepingu sõlmimine ja täitmine (sealhulgas lepingueelsed suhted); äriühingu õigustatud huviks on uute klientide otsimine ja bränditeadlikkuse suurendamine);
 • otseturundus (andmetöötluse õiguslik alus on teie nõusolek);
 • äride ühendamine, müük või muu võõrandamine, auditeerimine ja kontrollid (õigusaktidega sätestatud kohustuste täitmine; õigustatud huviks on äriühingu väärtuse põhjendamine ja õigusliku kontrolli teostamine);
 • huvide kaitse ja teostamine kohtus või muus asutuses (õigusaktidega sätestatud kohustuste täitmine ning lepingu sõlmimine ja täitmine; äriühingu õigustatud huviks on esindamine institutsioonides ja kohtutes).
 1. Märgime, et igal potentsiaalsetel kliendil on praegu või mistahes ajal pärast õigus võtta tagasi oma selgesõnaline nõusolek otseturundusteadete vastuvõtmiseks, teatades meile oma otsusest millisel tahes talle sobival viisil: e-posti teel info@myndiari.ee, kirja teel aadressil Viru väljak 2, Tallinn, telefoni teel +372 688 6091 või kasutades meie e-kirjas koos reklaamiteabega saadetud loobumislinki. Selline tühistamine ei mõjuta meie poolt enne seda teostatud potentsiaalsete klientide isikuandmete töötlemist.
 2. Tuletame meelde, et potentsiaalne klient ei ole kohustatud esitama oma isikuandmeid, kuid on võimalik, et ilma nendeta ei saa Eesti Mündiäri nõutud teavet esitada või potentsiaalne klient kaotab võimaluse saada ajakohast teavet eksklusiivsete toodete kohta.

 

 1. Klientide (kollektsionääride) (nii füüsiliste kui ka juriidiliste isikute esindajate) isikuandmete töötlemine toimub järgmistel eesmärkidel:
 • tehingute, lepingute ja muude kokkulepete sõlmimine, täitmine ja haldamine (õigusaktidega sätestatud kohustuste täitmine, muude kohustuste täitmine);
 • nõustamine ja müük (äriühingu õigustatud huviks on meie äriühingu levitatavate toodete ja nendega seotud toodete kasutamise edendamine ning teabe levitamine toodete kohta, kontsernisisene andmeedastus, veebianalüüsi ja turu-uuringute läbiviimine, klienditeeninduse kvaliteedi parandamine);
 • kollektsionääride teavitamise parandamine äriühingu toodete kohta, sealhulgas mängude, loteriide, konkursside, küsitluste, püsikliendiprogrammide ja muude samalaadsete tegevuste korraldamine (õigusaktidega sätestatud kohustuste täitmine ning lepingu sõlmimine ja täitmine; äriühingu õigustatud huviks on meie äriühingu levitatavate toodete ja nendega seotud toodete kasutamise edendamine ning teabe levitamine toodete kohta, kontsernisisene andmeedastus, veebianalüüsi ja turu-uuringute läbiviimine, klienditeeninduse kvaliteedi parandamine);
 • võlahaldus (lepingu täitmine; äriühingu õigustatud huviks on võlgade sissenõudmine ja esindamine institutsioonides ning kohtutes).
 • Selleks liigitatakse kollektsionäärid (vastavalt ostukorvi summale) VIP- või Best- klientideks – selline profileerimine ei too mingeid õiguslikke ega muid olulisi tagajärgi).
 • Püüame suhelda oma klientidega ja anda neile teavet pakutavate teenuste ja/või kaupade kohta (andmetöötluse alus: äriühingu õigustatud huviks on – tingimusel, et te ei ole sellise töötlemise vastu (vt täpsemalt punkti 83) – konkreetsete levitatavate toodete ja nendega seotud toodete kasutamise edendamine ning tooteteabe levitamine, andmete edastamine kontsernisiseselt, turu-uuringute läbiviimine, klienditeeninduse kvaliteedi parandamine);
 • äriühingu kohustuste täitmine vastavalt kohaldatavatele õigusaktidele, ettevõttesisene haldus ja raamatupidamise korraldamine (andmete töötlemise aluseks on õigusaktidega sätestatud kohustuste täitmine);
 • nõutav teabevahetus (õigusaktidega sätestatud kohustuste täitmine, lepingu täitmine; äriühingu õigustatud huviks on klienditeeninduse kvaliteedi parandamine);
 • äride ühendamine, müük või muu võõrandamine, auditeerimine ja kontrollid (õigusaktidega sätestatud kohustuste täitmine; äriühingu õigustatud huviks on äriühingu väärtuse põhjendamine ja õigusliku kontrolli teostamine);
 • äriühingu huvide kaitse kohtus või muus asutuses (õigusaktidega sätestatud kohustuste täitmine ning lepingu sõlmimine ja täitmine; äriühingu õigustatud huviks on enda esindamine institutsioonides ja kohtutes).
 1. Eespool nimetatud eesmärkidel võib töödelda kõiki või mõningaid kollektsionääride isikuandmeid (kuupäev, kellaaeg, tellimuse esitanud kasutaja nimi, saadetise tarneaadress, saadetise postinumber, tellimuse number, tellitud toote tootekood, tellitud toote kogus) ja makseandmed (pangakonto number, makseviis jne). Kui osalete meie veebisaitide kampaaniates, mängudes, küsitlustes või muudes samalaadsetes tegevustes, võime paluda teil esitada ka rohkem isikuandmeid.
 2. Märgime, et meil on õigus saata oma klientidele (kollektsionääridele) reklaamiteavet oma kaupade või teenuste kohta e-posti teel, mille aadressi oleme teada saanud neile teenuseid osutades ja kaupu müües ning meie kliendil on praegu või mistahes ajal hiljem õigus loobuda sellise otseturunduse sisu saamisest, teatades meile oma otsusest millisel tahes talle mugaval viisil: e-posti teel info@myndiari.ee, posti teel aadressil Viru väljak 2, Tallinn, telefoni teel +372688 6091 või kasutades meie e-kirjas koos reklaamiteabega saadetud loobumislinki. Selline tühistamine ei mõjuta meie poolt enne seda teostatud potentsiaalsete klientide isikuandmete töötlemist.
 3. Kõikidel muudel juhtudel töötleme isikuandmeid otseturunduse eesmärgil alles pärast seda, kui oleme saanud teie selgesõnalise nõusoleku andmete töötlemiseks sellistel eesmärkidel (nt kui tellite meie uudiskirja või kinnitate telefoni teel, et nõustute meie pakkumiste saamisega jne). Te võite selle nõusoleku igal ajal tagasi võtta, teatades sellest meile eespool kirjeldatud viisil.
 4. Teavitame teid, et võime kogutud teabe teha avalikuks äriühingu hallatavatel veebisaitidel ja/või suhtlusvõrgustike kontodel mitmesuguste loteriide, konkursside, mängude või kampaaniate käigus, nt võime avaldada nimed, fotod, osalejate kommentaarid või muu materjali. Kui te ei ole sellega nõus, teavitage meid sellest ja me teeme otsuse teie andmete edasise töötlemise kohta.
 5. Tuletame meelde, et isikuandmete esitamine on kohustuslik kauglepingu sõlmimisel ning maksu- ja muude õiguslike nõuete täitmiseks. Isikuandmete esitamata jätmisel ei saa me teile soovitud teavet anda ega teenust osutada ning te ei pruugi saada osaleda äriühingu korraldatud teatud programmides, mängudes, loteriides või muudes tegevustes.
 6. Äriühingu tegevuses töödeldavaid kollektsionääride isikuandmeid säilitatakse kogu aja vältel, kuni nad on registreeritud ühel meie veebisaitidest ja kolm aastat pärast viimast aktiivset tegevust veebisaidil, a maksustamise eesmärgil kogutud isikuandmed, mida tuleb säilitada 10 aastat vastavalt kohaldatavatele õigusaktidele.
 7. Kõigi äriühingu võlgnike isikuandmeid säilitatakse kuni võla tasumise või võla kustutamise hetkeni ja seejärel veel 5 aasta jooksul.

 

 1. Aktsionäride ja juhtorganite liikmete isikuandmete töötlemine. Äriühing töötleb oma äriühingu ja selle liikmete tegevuse, andmete salvestamise ja töötlemisega seotud kohustuste täitmisel aktsionäride ja juhtorganite liikmete isikuandmeid järgmistel eesmärkidel:
 • nõutav teabevahetus ja teavitamine äriühingu tegevuse kohta (õigusaktide täitmine; äriühingu õigustatud huviks on õigeaegne teavitamine äriühingule olulistest küsimustest);
 • äriühingu kohaldatavatest õigusaktidest tulenevate kohustuste täitmine;
 • ettevõttesisene haldus, sisedokumentide koostamine ja raamatupidamise korraldamine (õigusaktide täitmine; äriühingu õigustatud huviks on õigeaegne teavitamine äriühingule olulistest küsimustest);
 • äride ühendamine, müük või muu võõrandamine, auditeerimine ja kontrollid (õigusaktidega sätestatud kohustuste täitmine; äriühingu õigustatud huviks on äriühingu väärtuse põhjendamine ja õigusliku kontrolli teostamine);
 • äriühingu huvide kaitse ja teostamine kohtus või muus asutuses (õigusaktidega sätestatud kohustuste täitmine ning lepingu sõlmimine ja täitmine; äriühingu õigustatud huviks on esindamine institutsioonides ja kohtutes).

 

 1. Äriühingu vabadele töökohtadele kandideerijate isikuandmete töötlemist teostatakse järgmistel eesmärkidel:
 • kandidaatide valik (kandidaadi nõusolekut väljendab vabatahtlikult andmete esitamine ning äriühingu õigustatud huviks on parima kandidaadi valimine ja kulude optimeerimine);
 • nõutav teabevahetus (õigustatud huviks on teatada värbamisprotsessi käigust, tulemustest ja muudest võimalustest);
 • andmete säilitamine tulevaste tööpakkumiste jaoks (andmetöötluse õiguslikuks aluseks on teie nõusolek);
 • äriühingu kohaldatavatest õigusaktidest tulenevate kohustuste täitmine;
 • ettevõttesisene haldus (õigustatud huviks on andmete edastamine äriühingu seotud töötajatele ja vajaduse korral kontsernisiseselt parima kandidaadi valimiseks);
 • äriühingu huvide kaitse ja teostamine kohtus või muus asutuses (õigusaktidega sätestatud kohustuste täitmine, lepingu täitmine; äriühingu õigustatud huviks on esindamine institutsioonides ja kohtutes).
 1. Andmete töötlemine toimub ühel või mitmel alusel: õigusaktidega sätestatud kohustuste täitmine ja/või lepingu sõlmimine ja täitmine, nõusolek ja/või äriühingu õigustatud huviks on parimate kandidaatide valimine.
 2. Kui saame teavet teie kandidatuuri kohta, cv ja/või muud andmed Eesti tööhõiveagentuuridest, tööotsingu veebiportaalidest, karjäärialastest sotsiaalvõrgustikest (nt LinkedIn) ja/või muudest tööotsingu-, valiku- või vahendusteenuseid pakkuvatelt subjektidelt, eeldame, et olete saanud kogu vajaliku teabe oma andmete töötlemise kohta ja andnud oma nõusoleku teie andmete töötlemiseks asjaomast teenust osutavale subjektile, sealhulgas õiguse esitada teie andmeid potentsiaalsetele tööandjatele.
 3. Kogume teie isikuandmeid muudest allikatest ainult teie isiklikul nõusolekul (nt küsime teie kohta teie praeguse tööandja käest ainult siis, kui annate meile nõusoleku võtta ühendust teie nimetatud tööandja ja/või muu isikuga ning saada teie kohta tagasisidet).
 4. Kõiki kandidaatide isikuandmeid säilitatakse kuni valiku lõpuni ja 3 kuud pärast seda, a juhul, kui kandidaat nõustub pikema säilitamisajaga (igal juhul mitte rohkem kui 1 aasta).
 5. Vabadele töökohtadele kandidaatide otsimisel töötleb äriühing järgmisi potentsiaalsete töötajate isikuandmeid: nimi, teave hariduse kohta, varasemad töökohad (amet, ametikoha nimetused, olulised projektid motivatsioonikirjas või elulookirjelduses).
 6. Äripartnerite, tarnijate ja töövõtjate isikuandmeid töödeldakse järgmistel eesmärkidel:
 • tehingute, lepingute ja muude kokkulepete sõlmimine, täitmine ja haldamine (õigusaktide täitmine);
 • ärikommunikatsioon (õigustatud huviks on äri-, kutse- ja/või muude seaduslike ärisuhete loomine, säilitamine ja arendamine);
 • äride ühendamine, müük või muu võõrandamine, auditeerimine ja kontrollid (õigusaktidega sätestatud kohustuste täitmine; äriühingu õigustatud huviks on äriühingu väärtuse põhjendamine ja õigusliku kontrolli teostamine);
 • õigusliku kontrolli teostamine;
 • ettevõttesisene haldus ja raamatupidamise korraldamine (õigusaktide täitmine; äriühingu õigustatud huviks on teavitamine tähtajaks tasumata maksete, kontaktisikute muutuste ja muude aktuaalsete küsimuste kohta);
 • äriühingu huvide kaitse ja teostamine kohtus või muus asutuses (õigusaktidega sätestatud kohustuste täitmine, lepingu täitmine; äriühingu õigustatud huviks on esindamine institutsioonides ja kohtutes).
 1. Töödeldakse järgmisi isikuandmeid: nimi, telefoninumber (märgitud visiitkaardil või e-posti allkirjaribal), töö e-posti aadress (a juhul, kui andmesubjekt ise osutab isiklikule aadressile), töökoha andmed (äriühingu nimi, ametikoht, osakond), makseandmed (pangakonto number, makseviis jne).
 2. Märgime, et äriühing võib koguda ja töödelda ka kõigi käesolevas privaatsuspoliitikas nimetatud andmesubjektide isikuandmeid isiku enda nõusolekul, kui kõnealune isik esitab ise oma andmed äriühingu esindajatele nt koosolekul, konverentsil või muul üritusel (nt esitades visiitkaardi).

Säilitamistähtajad

 1. Isikuandmete säilitamise tähtajad määrame vastavalt seaduste ja normatiivõigusaktide nõuetele ning järelevalvejuhiste ja/või muude pädevate asutuste juhistele. Kui neid nõudeid või juhiseid ei ole kehtestatud, siis määrame andmete säilitamistähtajad vastavalt äriühingu õigustatud huvile või teie juhistele (teie nõusoleku alusel töötlemise korral).
 2. Kõiki äriühingu tegevuses töödeldavaid isikuandmeid, mida kogutakse maksustamise eesmärgil, säilitatakse 10 aastat.
 3. Tehingute, lepingute ja muude kokkulepete sõlmimise ja täitmisega seotud andmeid säilitatakse äriühingus 10 aastat pärast tehingu, lepingu või kokkuleppe lõppemist/lõpetamist.
 4. Meile telefoni, e-posti või tavaposti teel esitatud päringutes, taotlustes ja/või pretensioonides sisalduvaid andmeid säilitatakse kuni 1 aasta jooksul alates päringu/taotluse/pretensiooni kättesaamise või selle täitmise kuupäevast.
 5. Teie andmeid, mis on seotud meie huvide võimaliku või olemasoleva teostamisega kohtus või muus asutuses, säilitatakse kuni pretensiooni/kaebuse või nõude seadusjärgse aegumistähtaja möödumiseni ja/või lõpliku kohtuotsuse jõustumiseni.
 6. Andmete säilitamistähtaja lõppedes kustutatakse teie andmed nii, et neid ei ole võimalik taastada, või muudetakse anonüümseks nii, et teid ei ole võimalik tuvastada.
 7. Täpsustame isikuandmete säilitamise konkreetseid tähtaegu või kohaldatavaid kriteeriume nende kindlaksmääramiseks käesolevas privaatsuspoliitikas või asjakohastes teatistes või reeglites.

 

Juhtumid, kus võime avaldada teie isikuandmeid teistele vastuvõtjatele

 1. Ilma teie eelneva kirjaliku nõusolekuta või taotluseta võime teie isikuandmeid edastada ainult järgmistel juhtudel:
  • seaduse rikkumise vältimiseks või kohtumenetluse kohustusliku nõude (nt seadusliku korralduse, määruse või muu kohtuotsuse) täitmiseks;
  • oma tegevuse seaduslikkuse kinnitamiseks;
  • äriühingu või Eesti Mündiäri kontserni mistahes äriühingu õiguste, vara kaitsmiseks või nende turvalisuse tagamiseks;
  • võime avaldada teie andmeid seotud kolmandale isikule ettevõtete ühinemise, võõrandamise või pankroti korral.
 2. Võime esitada teie andmeid ka vastutustundlikult valitud äripartneritele, teistele äriühinguga seotud äriühingtele või ettevõtetele, mis aitavad äriühingul täita oma kohustusi (andmetöötlejate ees) seoses kaugteel sõlmitud lepingu täitmisega. Nendel andmetöötlejatel on õigus töödelda teie isikuandmeid ainult meie ja nende vahel sõlmitud kirjaliku lepingu alusel vastavalt meie juhistele ja ainult ulatuses, mis on nõutav lepingus sätestatud kohustuste nõuetekohaseks täitmiseks.
 3. Teie isikuandmete vastuvõtjate (teatud vastutavate töötlejate) võimalus teie andmeid kasutada on piiratud ja nad ei tohi seda teavet kasutada muul eesmärgil kui meiega sõlmitud leping. Teilt palutakse nende otseturunduspakkumiste saamiseks eraldi nõusolekut.
 4. Andmetöötlejaid kasutades võtame kõik vajalikud meetmed tagamaks, et nad rakendaksid asjakohaseid korralduslikke ja tehnilisi turvameetmeid ning säilitaksid teie isikuandmete konfidentsiaalsuse.
 5. Andmetöötlejateks võivad äriühingu tegevuses olla trükikojad, võlgade sissenõudmise firmad, posti- ja kulleriteenused, veebisaitide haldusteenuse ettevõtted, värbamisettevõtted, kõneteeninduse, turundusettevõtted, raamatupidamisettevõtted, kommunikatsiooniettevõtted, õigusteenuse osutajad, turvateenuste firmad jne. Mõned andmetöötlejad on registreeritud kolmandates riikides, sealhulgas Norras. Täpne nimekiri andmete töötlejatest/vastuvõtjatest, kellele äriühing võib usaldada teatud töötlemistoimingud, on sätestatud käesolevate eeskirjade lisas 1.
 6. Rõhutame, et igal juhul pakume andmete töötlejatele/vastuvõtjatele andmeid ainult ulatuses, mis on nõutav konkreetse toimingu täitmiseks või konkreetse teenuse osutamiseks.
 7. Väga harvadel juhtudel võib meil olla vaja saata teie isikuandmed riikidesse, mis ei kuulu Euroopa majanduspiirkonda. Sellisel juhul tagame, et andmeedastus põhineb ELis kinnitatud tüüptingimustel ( k. European Model Clauses) või rakendataks muid piisavaid kaitsemeetmeid.

 

Teie õigused

 1. Igal andmesubjektil, kelle andmeid töödeldakse äriühingu tegevuses, on järgmised õigused:
  • olla teadlik (olla informeeritud) oma andmete töötlemisest (õigus teada);
  • tutvuda oma andmete ja nende töötlemise viisiga (juurdepääsuõigus);
  • nõuda mittetäielike isikuandmete parandamist või isikuandmete töötlemise eesmärke silmas pidades nende täiendamist (õigus andmete parandamisele);
  • hävitada või peatada oma andmete töötlustoimingud (välja arvatud säilitamine) (õigus hävitada ja õigus olla unustatud);
  • nõuda isikuandmete vastutavalt töötlejalt isikuandmete töötlemist ühel õigustatud põhjustest (õigus piirata);
  • nõuda meile esitatud andmete ülekandmist (õigus üle kanda);
  • igal ajal mitte nõustuda oma isikuandmete töötlemisega, kui selline töötlemine toimub meie või kolmanda isiku õigustatud huvides ja kui isikuandmeid töödeldakse otseturunduse eesmärgil, sealhulgas profileerimiseks (õigus mitte nõustuda);
  • võtta tagasi oma nõusolek isikuandmete töötlemiseks, kui andmeid töödeldakse nõusoleku alusel;
  • esitada kaebus riiklikule andmekaitse inspektsioonile.
 2. Äriühing võib mitte lubada andmesubjektidel teostada eespool loetletud õigusi, kui seaduses sätestatud juhtudel on vaja tagada kuritegude, ametialase või kutse-eetika rikkumiste ennetamine, uurimine ja avastamine ning andmesubjekti või teiste isikute õiguste ja vabaduste kaitse. Anname teile võimaluse kasutada mugavalt oma õigusi. Selleks helistage telefonil +372 688 6091kirjutage meile e-posti aadressil info@myndiari.ee või kasutage vastavaid linke meie reklaamsisuga materjali allosas, kui oleme teile sellist reklaamsisu esitanud.

Küpsised 

 1. Käesolevas privaatsuspoliitikas kasutame mõistet „küpsised“ küpsiste ja muude sarnaste tehnoloogiate, nt pikslisiltide (ingl k Pixel Tags), veebimajakate (ingl k Web Beacon), veebivõrgu andmekogujate (ingl k clear GIF) kirjeldamiseks.
 2. Meie veebisaitide külastamisel saadab külastajate brauser automaatselt mõned andmed, nt kasutatava arvuti IP-aadressi (internetiaadressi). Äriühing kogub sellist teavet küpsiste ja signaal-veebimajakate kaudu, et paremini mõista, kuidas konkreetset veebisaiti kasutatakse.
 3. Kui külastate meie veebisaite, soovime me pakkuda sellist sisu ja funktsioone, mis on kohandatud spetsiaalselt teie vajadustele. Selleks on vajalikud küpsised (ingl k cookies). Need on väikesed infoelemendid, mis salvestatakse teie veebibrauseris. Need aitavad äriühingul tuvastada teid kui eelneva vastava veebisaidi külastajat, salvestada teie külastatud veebilehtede ajalugu ja selle järgi kohaldada sisu. Küpsised aitavad samuti tagada veebilehtede tõrgeteta toimimise, võimaldavad jälgida veebisaitide külastamise kestust ja sagedust ning koguda statistilisi andmeid veebisaitide külastajate arvu kohta. Analüüsides neid andmeid, saame oma veebisaidid sujuvamaks muuta, et neid oleks mugavam kasutada.
 4. Sellel veebisaidil kasutatavad küpsised võib rühmitada järgmistesse tüüpidesse:
  • nõutavad küpsised (rangelt nõutavad, et veebisait täidaks põhifunktsioone. Need küpsised võimaldavad teil sirvida veebisaiti ja kasutada soovitud funktsioone, võimaldades juurdepääsu veebisaidi turvalistele aladele. Ilma nende küpsisteta ei oleks meil võimalik pakkuda teenuseid, mis võimaldavad sellel veebisaidil tegutseda);
  • tegevuse (statistilised) küpsised (koguvad anonüümset teavet selle kohta, kuidas külastajad veebisaiti kasutavad. Andes teavet külastatud alade, veebisaidil veedetud aja ja võimalike probleemide kohta, nt tõrketeateid, aitavad need küpsised meil mõista, kuidas külastajad veebisaidil käituvad. See teave aitab meil parandada veebisaidi toimimist);
  • funktsionaalsed küpsised (parandavad teie kogemust veebisaidil. Nt võivad need küpsised talletada sellist teavet nagu teie kasutajanime. Neid küpsiseid võidakse kasutada soovitud teenuste osutamiseks, nt oma ostukorvi sisu vaatamiseks);
  • siht- või reklaamküpsised (kasutatakse pakkumiste või muu teile võimalikult huvi pakkuva teabe näitamiseks).

 

 1. Sellel veebisaidil meie kasutatavate küpsiste loend

 

Küpsise omanik

Küpsise nimi

Küpsise otstarve/

riik, kuhu andmed edastatakse

Küpsise salvestamise aeg

Kehtivusaeg

Myndiari.ee küpsis

shg_returning

 

Nõutav küpsis: kasutaja näeb soovitatud tooteid

 

Andmed edastatakse Norrasse

Veebilehele sisenemisel

Muutuv, kuid mitte rohkem kui üks aasta

Myndiari.ee küpsis

info_cookie

Statistiline küpsis: jäädvustab veebilehe laadimise kestuse ja anonüümseks tehtud seansi ID. Küpsis ei jäädvusta mingeid isikuandmeid.

 

Andmed edastatakse Norrasse

Pärast küpsiste kasutamise poliitikaga nõustumist

1 aasta

Myndiari.ee küpsis

joomla_remember_me_(random)

Funktsionaalne küpsis: kasutatakse kasutaja automaatseks sisselogimiseks kontole e-poodi tagasitulekul

 

Andmed edastatakse Norrasse

Pärast kontole sisselogimist

60 päeva

Myndiari.ee küpsis

joomla_user_state

Funktsionaalne küpsis:

kasutatakse liitunud kasutajate puhul

 

Norrale edastatud andmed

Pärast kontole sisselogimist

Seanss

Myndiari.ee küpsis

(session cookie)

Funktsionaalne küpsis:

külastaja seansi küpsis

 

Andmed edastatakse Norrasse

Pärast veebilehe aadressi valimist

2 tundi

Abtasty.com küpsised

_cfduid

ABdebug

ABTasty

ABTastyData

ABtastySession

DCInfos

Statistiline küpsis: valitakse, kui veebisaidi versioon kuvatakse kasutajale (kasutatakse pikaajaliste A/B testide puhul)

 

Andmed edastatakse USA-sse

Pärast veebisaidi külastamist

1 aasta,

Seanss

Pidev seanss

Seanss

Google Analytics

küpsis

_ga

_gat

-gid

collect

Statistilised küpsised: kasutatakse teabe kogumiseks külastaja käitumise kohta veebisaidil, turunduskampaaniate tõhususe kohta ja andmete kogumiseks külastajate tehniliste seadmete kohta. Tulemus on statistiline, külastajate isikuandmete üksikasju ei tuvastata.

 

Andmed edastatakse USA-sse

Pärast veebisaidi külastamist

2 aasta

Seanss

Seanss

Seanss

Google Ads

küpsised

Ads/ga-audiences

Ads/user-lists/#

IDE

Test cookie

Statistilised, reklaamküpsised:

kasutatakse Google Adsi reklaamistatistika jälgimiseks ja konversiooniteabe ühendamiseks veebisaidi ning Google Analyticsi vahel

 

Andmed edastatakse Hollandisse.

Pärast veebisaidi külastamist

Seanss

Seanss

1 aasta

1 päev

Facebook.com küpsised

_fbp

Fr

Impression.php/#

tr

Reklaamküpsised: kasutatakse Facebook.comi reklaamistatistika jälgimiseks ja konversiooniteabe ühendamiseks veebisaidi ning facebook.comi vahel

 

Andmed edastatakse Hollandisse.

Pärast veebisaidi külastamist

3 kuud

3 kuud

Seanss

Seanss

 

HotJar

küpsis

_hjIncludedInSample

_hjShownFeedbackMessage

Statistilised küpsised: on mõeldud veebisaidi anonüümsesse analüüsi kaasatud külastaja tuvastamiseks.

 

Andmed edastatakse USA-sse.

Veebilehele sisenemisel

1 aasta

Seanss

Omnisend küpsised

omnisendAnonymousID

OmnisendSessionID

soundestID

Statistilised küpsised: on mõeldud veebisaidi anonüümsesse analüüsi kaasatud külastaja tuvastamiseks.

 

Andmed edastatakse Hollandisse.

Veebilehele sisenemisel

1 aasta

Seanss

Seanss

 1. Kui kasutate meie esitatud sisule juurdepääsuks brauserit, saate seadistada oma brauseri aktsepteerima kõiki küpsiseid, keelduma kõigist küpsistest või teavitama küpsise allalaadimisest. Iga brauser on erinev, seetõttu kui te ei tea, kuidas oma küpsiste eelistusi muuta, vaadake selle spikrimenüüd. Teie seadme operatsioonisüsteem võib sisaldada täiendavaid küpsiste juhtelemente. Kui te ei soovi, et küpsiste abil kogutaks teavet, kasutage paljudes brauserites olemasolevat lihtsat protseduuri, mis võimaldab teil küpsiste kasutamisest loobuda. Lisateavet küpsiste haldamise kohta leiate aadressilt: http://www.allaboutcookies.org/manage-cookies/.
 2. Tuletame meelde, et mõned teenused võivad olla loodud töötama toimimiseks ainult küpsistega ja te ei saa neid teenuseid enam kasutada, kui keelate küpsised või osa neist.
 3. Samuti juhime tähelepanu sellele, et lisaks küpsistele, mida kasutame, lubab veebisait teatud kolmandatel osapooltel (nt suhtlusvõrgu halduritel) tuvastada teie kasutatavas seadmes küpsiseid ja neile juurde pääseda. Selliseid küpsiseid paigaldanud kolmandad isikud rakendavad oma privaatsuseeskirju ja me ei saa nende eest vastutada (meie veebisaidil puudub juurdepääs nendega edastatud teabele). Soovitame teil lisaks tutvuda eespool nimetatud eeskirjadega nende kolmandate isikute veebisaitidel. Meie suhtlusvõrgustiku kontodele (Facebook, LinkedIn, Instagram, Youtube, Twitter) kohaldatakse ka nende haldurite privaatsuspoliitikad.

 

Välised saidid

 1. Veebisait esitab linke välistele veebisaitidele, st äriühingu tegevusega seotud veebisaitidele. Neid linke järgides pange tähele, et nendel saitidel ja nende kaudu pakutavatel teenustel peavad olema omaette privaatsuseeskirjad, mille eest me ei saa võtta vastutust, ning seetõttu soovitame teil need enne enda mistahes isikuandmete esitamist üksikasjalikult läbi vaadata.

 

Võtke meiega ühendust

 1. Kui teil on käesoleva privaatsuspoliitika kohta küsimusi, võtke ühendust meie andmekaitseametnikuga telefonil +372 688 6091 või e-posti teel info@myndiari.ee.

 

________________

 1. lisa

 

Andmesaajate nimekiri

 

Andmesaaja nimetus

Andmete esitamise eesmärk

UAB NFQ Technologies

Platvormi uudiskirjade saatmine

UAB Paysera

Veebimaksete haldamine

OY DevNet

Veebilehtede kasutuselevõtt ja haldamine

AS Eesti Post

Toodete tarnimise haldamine

UAB Printas

Trükiteenuste osutamine

Kontaktikeskus OÜ

Kõnekeskuse teenused. Klientide päringutele vastamine ja müümine

UAB Zorvidas

IT vahendite hooldamine

UAB Tenesys

Virtuaalse telefonijaama teenuste osutamine

UAB Customer Care Services

Inkassoteenuste osutamine

Samlerhuset Norge

Infosüsteemi Bizman serveri haldamine

OY Nordic Moneta

Infosüsteemis Bizman teenuste osutamine

Sp. Z.oo. Skrabnica Narodowa

Veebilehtede hooldusteenuste osutamine