VEEBIPOE EESKIRJAD (edaspidi: eeskirjad)

 

Käesolevad eeskirjad jõustuvad alates 22. jaanuarist 2018

 

 1. Käesolevad eeskirjad on koostatud ELi ja Eesti Vabariigi õigusaktide alusel ja hõlmavad ettevõtte OÜ Eesti Mündiäri (edaspidi: ettevõte) hallatavate veebilehtede veebikaubanduse eeskirju, veebilehtede kasutamiseeskirju, isikuandmete töötlemise poliitikat, küpsiste kasutamise eeskirju ja muid asjakohaseid sätteid.
 2. Eeskirjade sisu:

  I. Üldtingimused
  II.Veebikaubanduse eeskirjad
  III. Veebilehe kasutamistingimused
  IV. Isikuandmete töötlemise poliitika
  V. Kaebuste esitamine ja menetlemine
  VI. Lõppsätted
  VII. Lisa nr 1. Andmesaajad ja -töötlejad


I. Üldtingimused

 

 1. Eeskirjades kasutatud mõisted:
   

  Kollektsionäär  – isik, kes tellib või tellis OÜ Eesti Mündiäri tooted.

  Toode – OÜ Eesti Mündiäri pakutavad tooted: mündid, mälestusmedalid ja muud numismaatilised tooted.

  Mälestusmünt / -medal – üksiktootena või kollektsiooni tootena müüdav münt või medal.

  Avatud kollektsioon – kollektsioon, mille müntide või medalite arv ei ole kindlaks määratud.

  Kinnine kollektsioon – kollektsioon, mille müntide või medalite arv on piiratud.

 2. www.myndiari.ee www.100eestiajalooparand.ee www.2euro100eesti.ee  www.2eurokollektsioon.ee www.eesti100aastat.ee www.eesti25.ee  www.eestiajalooparand.ee  www.eestiaparlid.ee www.estiriik100.ee www.eestiriik100a.ee www.faberge2017.ee  www.faberge2017.ru www.fabergekunstiteos.ee  www.fabergemunad.ee  www.kauniseuroopa.ee www.kollektsioonev100.ee www.myndiari-vip.ee www.wiiralt.ee www.wiiraltikollektsioon.ee  www.tasutamedal.ee www.presidentmeri.ee www.presidentmeri.ee www.presidendimedal.ee  www.25aastateestit.ee www.flowinghair.ee www.flowinghair1794.ee  www.ameerikadollar.ee  www.ameerikadollar1794.ee www.americandollar.ee – veebilehed/veebikauplused (edaspidi: veebileht (veebilehed)), mida haldab OÜ Eesti Mündiäri, aadress Nimekast 54, Pallasti 28, 11402 Tallinn, Eesti Vabariik, tel 688 60 90, registrikood 10947159. Andmeid kogutakse ja säilitatakse Eesti Vabariigi Äriregistris, kusjuures ettevõte teostab oma toodete jaemüüki. Lisaks eespool loetletud veebilehtedele võib OÜ Eesti Mündiäri luua ja/või hallata ka muid veebilehti. Ka neile OÜ Eesti Mündiäri hallatavatele veebilehtedele kohaldatakse käesolevaid eeskirju, kui konkreetsel veebilehel ei ole sõnaselgelt sätestatud teisiti.
 3. Käesoleval veebilehel on alltoodud põhiotstarbed ja -eesmärgid:
 • teostada äritegevust, esitades seejuures kollektsionääridele või potentsiaalsetele klientidele ettevõtte toodete kohta faktilist teavet;
 • teavitada kollektsionääre ja potentsiaalseid kliente olemasolevate ja/või kavandatavate toodete müügipakkumistest ja uudistest;
 • sooritada toiminguid ja arendada tegevust, et parandada kollektsionääride teadmisi ettevõtte toodete kohta, sh korraldada mänge, loteriisid, konkursse, küsitlusi, kliendiprogramme ja muid sarnaseid tegevusi.
 1. Käesolevat veebilehte võivad kasutada ainult vanemad kui 18-aastased isikud. Kui teie vanus ei vasta käesoleva punkti tingimustele, ei ole teil võimalik meie veebilehel tellimust esitada.
 2. Ükskõik millise veebilehe külastajad võivad saada mis tahes ajal tasuta juurdepääsu käesolevatele eeskirjadele konkreetse veebilehe avalehel oleva viite „Eeskirjad“ kaudu.
 3. Eeskirjade tingimusi kohaldatakse eranditult kõigile käesoleva veebilehe külastajatele.II. Veebikaubanduse eeskirjad

Tellimuste esitamine

 1. Enne esimese tellimuse esitamist meie veebilehelt, tuleb teil luua konto, sisestades oma isikuandmed elektroonilisse registreerimisvormi. Selle konto abil saab teie tellimused edaspidi kiiremini täita, sest puudub tellimuse täitmiseks vajalike andmete korduva sisestamise vajadus.
 2. Te vastutate oma esitatud isikuandmete täpsuse eest. Teie isikuandmete, eriti sideandmete (aadressi, e-posti, telefoni) muutumise korral peate viivitamata, kuid hiljemalt 10 päeva jooksul alates nende muutumisest, teavitama antud muudatusest teile sobival viisil (posti, telefoni, e-posti teel) OÜ Eesti Mündiäri.
 3. Konto loomiseks peate nõustuma käesolevate eeskirjadega. Kui te käesolevate eeskirjadega ei nõustu, ei saa te veebipõhist tellimust esitada.
 4. Meie veebilehelt saab tellida üksiktoote või kollektsiooni (kinnise või avatud kollektsiooni). Teave, kas konkreetne toode on kollektsiooni element või üksiktoode, on esitatud veebilehel iga toote täpsemas kirjelduses.
 5. Teave konkreetse toote ja sellele osutatava täiendava garantii kohta (kui seda osutatakse) ning selle hind (ilma kohaletoimetamise tasuta) on esitatud veebilehel toote kirjelduses. Tootele kehtib seaduse alusel garantii 2 aastat alates tarnekuupäevast.
 6. Lõplik ostuhind, sh maksud ja kohaletoimetamise kulud, märgitakse pärast ostukorvi täitmist ja kohaletoimetamise viisi valimist.
 7. OÜ Eesti Mündiäri kinnitab esitatud tellimused, saates teile kirja e-posti teel, ja täidab need, arvestades laekunud tellimuste arvu ning olemasolevate toodete koguseid.
 8. Toote ostuleping peetakse sõlmituks hetkest, kui teie e-posti aadressile saabub tellimuse vastuvõtu kinnitus. Koos tellimuse vastuvõtu kinnitusega või tootega saadetakse teile käesolevate eeskirjade lühivariant (hõlmab olulist teavet), mis on kaugmeetodil sõlmitud lepingu koopia ja mida säilitatakse lepingu esitamiseks püsival andmekandjal.
 9. OÜ Eesti Mündiäri otsustab iseseisvalt, millises järjekorras tellimusi täita.
 10. Iga tellimuse saadetisele lisatakse arve. Pärast toote kvaliteedi kontrollimist pakitakse tellitud toode ja saadetakse kollektsionääri registreerimisvormis osutatud aadressile.
 11. Kollektsioon loetakse tellituks kollektsiooni esimese toote tellimuse esitamisel. Kõnealune tellimus annab kollektsionäärile õiguse saada igal kuul selle kollektsiooni muid tooteid ilma kohustuseta omandada kõiki järgmisi selle kollektsiooni tooteid. Iga järgmine kollektsiooni toode saadetakse kollektsionäärile 1 või 2 korda kuu jooksul. Selle võib tagastada 15 päeva jooksul alates saadetise kättesaamise kuupäevast. Edasisest kollektsioneerimisest võib loobuda ükskõik millal, teavitades sellest OÜ Eesti Mündiäri infoliini numbril 688 60 90, kirjaga aadressil OÜ Eesti Mündiäri, Nimekast 54, Pallasti 28, 11402 Tallinn või e-posti aadressil info@myndiari.ee.

   

Toote kohaletoimetamine ja tasumine

 1. Tellitud toote toimetab kohale AS Eesti Post või kullerteenuse osutaja. Tellimus täidetakse tingimusel, et selle tiraaž ei ole välja müüdud ja OÜ Eesti Mündiäri tarnijatel on tellitud tooted olemas. Tellitud tooteid toimetatakse kohale ainult Eesti territooriumil.
 2. Saadetise kohaletoimetamise tähtaeg on 4–6 tööpäeva. Ettenägematutel asjaoludel ja pühade ajal võib kohaletoimetamine kesta kauem.
 3. Kollektsiooni tellimise korral toimetatakse kollektsiooni esimene toode postiasutusse, millele kollektsionäär läheb ise järele, tasudes tellimuse eest enne selle kättesaamist. Tellitud kollektsiooni järgmised tooted toimetatakse postkasti kollektsionääri osutatud aadressil. Kollektsiooni järgmiste toodete eest tasub kollektsionäär faktuurarve alusel, mis saadetakse koos saadetisega. Kollektsionääril on õigus saadetud toote eest tasumisest või edaspidisest kollektsiooni kogumisest keelduda, millisel juhul ta peab saadetud toote 15 päeva jooksul tagastama lähimasse postiasutusse.
 4. Pühendatud tooted, st mälestusmündid ja -medalid, saadetakse kollektsionääri valikul kas postiasutusse või toimetatakse kohale kullerteenuse osutaja kaudu.
 5. Kui toote tiraaž on lõppenud ja kollektsionääri tellimust ei ole võimalik täita, on OÜ-l Eesti Mündiäri õigus ilma mingite tagajärgedeta keelduda lepingu täitmisest, teavitades sellest kollektsionääri 30 päeva jooksul alates lepingu sõlmimise päevast. Osaühingul Eesti Mündiäri on õigus pakkuda kollektsionäärile muid huvipakkuvaid tooteid.
 6. Tellitud tooted saadetakse kollektsionäärile deklareeritud väärtusega kirjaga või kulleriga kohaletoimetatava saadetisena.
 7. Toote eest tasutakse selle kättesaamisel või arve alusel, mis saadetakse koos tootega, 10 päeva jooksul alates arve esitamise kuupäevast. Kollektsionäär tasub toote kohaletoimetamise kulud, mis on esitatud toote täpses kirjelduses ja (või) tellimisvormis.
 8. Meie veebilehtedelt toodete ostmisel saab toodete eest tasuda alltoodud makseviisidel:
 • saadetisele järele minnes – tasudes tellitud toote eest postiasutusse kaubale järele minnes;
 • saadud arve alusel – tasudes 10 päeva jooksul alates arve kättesaamise kuupäevast;
 • pangaülekandega.
 1. Ükskõik millise makseviisi valimise korral OÜ Eesti Mündiäri lisatasu ei kohalda.
 2. Saadetise kohaletoimetamise hind oleneb ostetavate numismaatiliste toodete ostukorvi väärtusest:
 • kui ostukorvi summa on võrdne või suurem kui 150 eurot, on kohaletoimetamine tasuta;
 • kui ostukorvi summa on alla 149 euro, kohaldatakse sellist kohaletoimetamise tasu, mis märgiti tellimuse koostamisel.
 1. Saadetisi toimetatakse kohale kolmel viisil:
 • lähimasse postiasutusse, kusjuures kohaletoimetamise tasu on 4,99 eurot;
 • kulleri kaudu, kusjuures kohaletoimetamise tasu on 6,99 eurot.
 • Omniva pakiterminali, kusjuures kohaletoimetamise tasu on 4,99 eurot.
 1. OÜ-l Eesti Mündiäri on õigus ühepoolselt muuta toodete hinda vastavalt turu väärismetallide hinnamuutustele.
 2. Tellitud kollektsiooni toodete hindade muutumise korral saadab OÜ Eesti Mündiäri kollektsionäärile kirja, milles teatab hinnamuutusest. Kui OÜ Eesti Mündiäri muudab toote hinda, on kollektsionääril õigus lepingust loobuda.

   

  Lepingust loobumise õigus Toote tagastamine

 3. Kollektsionäär võib 15 päeva jooksul alates toote kättesaamisest põhjust märkimata lepingust taganeda, olenemata sellest, kas toode on üksiktoode või kuulub kollektsiooni.
 4. Lepingust või edasisest kollektsioneerimisest loobumise korral tuleb saata kirjalik teade lepingust loobumise kohta aadressile OÜ Eesti Mündiäri, Nimekast 54, Pallasti 28, 11402 Tallinn, helistada telefonil 688 60 90 või kirjutada e-posti aadressile info@myndiari.ee. Tagastatav toode tuleb saata aadressile OÜ Eesti Mündiäri, Rukki tee 7, Nimekast 8001, Lehmja küla, Harjumaa, 75306.
 5. Toote tagastusvormi saate alla laadida SIIT.
 6. Tootest loobumise korral ja pärast sellest teavitamist ühel eespool loetletud viisidest tuleb toode tagastada osaühingule Eesti Mündiäri.
 7. Toote ja sellega seotud muude osade osaühingule Eesti Mündiäri tagastamise kulud tasub kollektsionäär ise.
 8. Kui kollektsionäär loobub lepingust, tagastab OÜ Eesti Mündiäri talle raha märgitud kontole alles pärast toote tagastamist.

 

Ebakvaliteetse toote tagastamise kord

 1. OÜ Eesti Mündiäri kannab vastutust, kui toote kollektsionäärile üleandmisel ei vasta see lepingu tingimustele (esineb defekte). Toote mittevastavuse tuvastamisel enne seda, kui toote kollektsionäärile üleandmise päevast on möödunud 6 kuud, loetakse, et mittevastavus esines juba toote üleandmisel.
 2. Kui tellitud toode on ebakvaliteetne, on teil õigus nõuda selle uue tootega tasuta asendamist, raha tagastamist või kulude vähendamist. Mündi või medali kaitsekapsli kahjustust ei peeta defektiks, kuid OÜ Eesti Mündiäri kohustub kahjustatud kapsli tasuta uuega asendama.
 3. Ebakvaliteetne toode tuleb saata aadressile OÜ Eesti Mündiäri, Nimekast 8001, Pallasti 28, 10001 Tallinn, täites seejuures toote tagastusvormi. Enne ebakvaliteetse toote saatmist palume helistada klienditeenindusele telefonil 688 60 90. OÜ Eesti Mündiäri tasub ebakvaliteetse toote tagastamise ja kollektsionäärile uue kvaliteetse toote kohaletoimetamise kulud.

 

Toote eest tasumisest keeldumine ja selle mittetagastamine

 1. Kui saadud toote eest ei tasuta 10 päeva jooksul ning seda ei tagastata 15 päeva jooksul alates arve esitamise päevast, saadetakse kollektsionäärile postiga esimene meeldetuletuskiri. Kui saadud toote eest ikka ei tasuta, saadetakse kollektsionäärile hiljem veel kaks meeldetuletuskirja. Viimane, kolmas meeldetuletuskiri saadetakse registreeritud postiga teie osutatud posti- ja/või e-posti aadressile, mistõttu on väga oluline, et teavitaksite nende sideandmete muutumisest kohe, hiljemalt 10 päeva jooksul alates muutmise päevast, eespool punktis 10 sätestatud tingimustel OÜ-d Eesti Mündiäri.  Kui saadetud toote eest ei tasuta ja kollektsionäär seda ei tagasta, kohaldatakse lepingu rikkumise tingimusi ja esitatakse teave (sh teie isikuandmed) võlgnevuse kohta inkassofirmale (konkreetsed võla haldamise/sissenõudmise firmad on loetletud 1. lisas koos muude andmetöötlejatega).


III. Veebilehe kasutamistingimused
 

 1. Meie veebilehte saab kasutada ainult juhul, kui teie arvutisüsteem vastab alltoodud minimaalsetele tehnilistele nõuetele:
 • toimiv internetiühendus;
 • kasutatakse vähemalt ühte loetletud brauseritest: Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera, Safari;
 • veebilehe eraldusvõime: 1024 x 768, 1280 x 1024 ja suurem.
 1. OÜ Eesti Mündiäri ei vastuta teie kasutatavate tehniliste seadmete defektide ja (või) tehniliste piirangute eest, mille tõttu teil pole võimalik veebilehti täielikult või osaliselt kasutada.
 2. Teie kohustused:
 • veebilehtede kasutamisel järgida käesolevaid eeskirju, kohaldatavaid õigusakte, interneti kasutamise üldpõhimõtteid, sotsiaalseid norme ja väljakujunenud eetikapõhimõtteid, arvestades konkreetse veebilehe eesmärke ja otstarvet;
 • veebilehtede kasutamisel tagada kolmandate poolte ja OÜ Eesti Mündiäri õiguste ja õigustatud huvide järgimine;
 • kasutada veebilehti nii, et see ei segaks nende toimimist, eriti tähtis on tagada ettenähtud asjakohase tarkvara ja seadmete kasutamine;
 • veebilehtedele mitte üles laadima ebaseaduslikku ja/või üldkehtivaid eetikanorme eiravat sisu, sealhulgas, kuid mitte ainult sisu, mis on seotud või viitab alaealistele, st noorematele kui 18-aastastele isikutele; narkootilistele ainetele, uimastitele, alkoholile jms; pornograafiale; toodete, teenuste või ürituste reklaamile; samuti sisu, millel on negatiivne mõju ärisubjektide (mis tahes toodete tootjate ja teenuste osutajate) heale mainele või mis kahjustab nende toodete või teenuste mainet; sisu, mis võiks mingil viisil rikkuda ausa konkurentsi põhimõtteid; religiooni, poliitika, rassi või rahvusega seotud sisu; vägivalda, rassilist, usulist või etnilist vihkamist jms õhutavat sisu; sisu, mida peetakse amoraalseks või sotsiaalselt ebasobivaks; vulgaarset, avaliku elu tegelasi ja/või eraisikuid laimavat sisu; sisu, mis hõlmab teiste inimeste kohta põhjendamatuid süüdistusi või rikub intellektuaalomandi õigusi, ja sisu, mis sisaldab poliitilisi kommentaare ja muid väiteid, mis rikuvad seadusi või õhutavad neid rikkuma.
 1. Veebilehtedele on paigutatud seadusega kaitstud kaubamärgid, millega märgistatakse kaupu, tooteid ja teenuseid ja mis on osaühinguga Eesti Mündiäri seotud erinevate ettevõtete omandid või mida kasutatakse litsentside alusel. Veebilehtedel võib olla ka kaubamärke, mis on muude isikute või ettevõtete omandid ning millega märgistatakse kaupu, tooteid ja/või teenuseid. Kõik mainitud kaubamärgid on seadusega kaitstud omandiõiguse objektid, mida ilma eelneva asjakohase kaubamärgi omaniku kirjaliku nõusolekuta ei ole teil õigus mis tahes viisil kasutada ja/või esitada.
 2. OÜ-l Eesti Mündiäri on õigus ükskõik millal piirata, peatada või katkestada juurdepääs veebilehele, selle osale või funktsionaalsusele.
 3. Veebilehtede nõuetekohase töö tagamiseks teostab OÜ Eesti Mündiäri alalist veebilehtede tehnilist hooldust, kusjuures pidev juurdepääs veebilehtede sisule ja nende laitmatu toimimine ei ole tagatud ega garanteeritud.
 4. Veebilehtede külastaja mõistab ja kinnitab, et OÜ Eesti Mündiäri ei vastuta alltoodud juhtude korral:
 • veebilehtede tööhäiretest või nende juurdepääsmatusest põhjustatud kahju eest;
 • külastaja poolt seoses veebilehtede kasutamisega kolmandatele isikutele põhjustatud kahju eest;
 • mis tahes muu külastajale tekitatud kahju eest, mida põhjustas käesolevate eeskirjade rikkumine.
 1. Käesolev klausel hõlmab kahju, mida põhjustasid vead, teabelüngad, katkestused, defektid, hilinemised ja arvutiviirused, samuti ka saamata jäänud tulu, andmekaotust, ebaseaduslikult edastatud teadete ja andmete saamist ja nende esitamist ning muud materiaalset ja mittevaralist kahju.
 2. Külastajad kasutavad käesolevat veebilehte ja meie teisi veebilehti üksnes omal riisikol. OÜ Eesti Mündiäri teeb kõik võimalikud pingutused, et käesoleval veebilehel esitatud teave oleks täpne, kuid tal pole võimalik täielikult tagada veebilehe, eriti selle sisu ja omaduste ammendavust ja usaldusväärsust.IV. Isikuandmete töötlemise poliitika
 

Lühidalt teie isikuandmete töötlemisest

OÜ Eesti Mündiäri, postiaadress Nimekast 54, Pallasti 28, 11402 Tallinn, tel 688 60 90 (asukoha aadress Viru Väljak 2, Tallinn, Eesti), töötleb teie isikuandmeid teiega sõlmitud lepingu alusel, ettevõtte seaduslike huvide kohaselt või teie nõusolekul. Säilitame teie andmeid kolme aasta jooksul pärast viimast aktiivset tegevust ühel meie veebilehtedest või kauem, kui seda näevad ette õigusaktid või meil tuleb end kaitsta esitatud nõude või kaebuse tõttu.

Teie isikuandmeid töödeldakse alltoodud eesmärkidel:

 • teiega suhtlemiseks;
 • tellimuse haldamiseks;
 • maksude tasumiseks;
 • teie konto loomiseks;
 • turunduslikel eesmärkidel;
 • väljaselgitamiseks, kuidas külastajad/kollektsionäärid kasutavad meie osutatavaid veebiteenuseid;
 • tasuta loteriide, konkursside, mängude või kampaaniate korraldamiseks;
 • muudel eesmärkidel teie nõusolekul.


Isikuandmete esitamine on kohustuslik kauglepingu sõlmimiseks ning maksu- ja muude seaduste sätete täitmiseks. Kui isikuandmeid ei esitata, ei ole meil võimalik esitada teile vajalikku teavet ega osutada veebiteenust.

Teie isikuandmed edastatakse ettevõtte grupi teistele ettevõtetele, andmetöötlejatele, kes aitavad meil täita kauglepingu sõlmimise ja täitmisega seotud kohustusi, ning muudele saajatele, kui seaduste sätted näevad seda ette või see on vajalik meie ettevõtte huvide kaitsmiseks.

Teil on andmesubjektina järgmised õigused: saada teavet isikuandmete töötlemise kohta, taotleda isikuandmete parandamist, kustutamist, töötlemise piiramist, ümberpaigutamist, edasise töötlemisega mitte nõustuda, esitada kaebusi Andmekaitse Inspektsioonile, tühistada oma nõusolek.

Teatame, et meie hallatavaid isikuandmeid profiilitakse. Isikuandmete töötlemise poliitika kohta lugege täpsemalt punktidest 52–84 või meie veebilehelt www.myndiari.ee menüü jaotisest „Privaatsus“ või võtke ühendust meiliaaressil info@myndiari.ee

 

 1. Eeskirjade jaotises kehtestatakse isikuandmete töötlemise tingimused, et võimaldada käesoleval veebilehel registreeruda ja seda kasutada ja et külastaja saaks iga kord ligi pääseda OÜ Eesti Mündiäri esitatud sisule ja/või teenusele, olenemata sellest, millist seadet (arvutit, mobiili, tahvelarvutit  jne) ta kasutab.
 2. Vastutav töötleja: OÜ Eesti Mündiäri on isikuandmete, mis on esitatud veebilehe funktsioonide kasutamise eesmärgil, vastutav töötleja. Vastutava töötleja rekvisiidid: OÜ Eesti Mündiäri on Eesti Vabariigi seaduste alusel asutatud ja tegutsev ettevõte postiaadressiga Nimekast 54, Pallasti 28, 11402 Tallinn, Eesti Vabariik, tel 688 60 90, registrikood 10947159, kelle andmeid kogutakse ja säilitatakse Äriregistris.
 3. Kinnitame, et meie veebilehtede külastajate andmete töötlemisel järgitakse ELi ja Eesti Vabariigi kehtivate õigusaktide nõudeid ja järelevalveasutuste ettekirjutusi ning kohaldatakse kõiki mõistlikke tehnilisi ja haldusmeetmeid, et kogutud andmed oleksid kaotsimineku, ebaseadusliku kasutamise ja muutmise eest kaitstud. Vastutava töötleja töötajad on kirjalikult kohustunud töökohususte täitmisel saadud teavet, sh teavet veebilehe külastajate kohta, kolmandatele isikutele mitte avaldama ega edastama.
 4. Andmetöötluse alus: sõltuvalt olukorrast töödeldakse kõiki käesolevates eeskirjades osutatud andmeid kollektsionääriga õiguslikul alusel sõlmitud lepingu täitmiseks, järgides seejuures ettevõtte õiguslikke huvisid (turustatavate toodete ja nendega seotud tooteosade müügi edendamine ja toodete kohta teabe avaldamine, andmete grupisisene edastamine, veebianalüüsi ja turu-uuringute teostamine). Andmeid saadakse otse külastajalt/kollektsionäärilt. Seoses andmete töötlemisega ettevõtte seaduslike huvide kaitsmise eesmärgil tehti andmesubjekti ja ettevõtte huvide osakaalu test, mis näitas, et andmesubjektidele ei avalda eespool mainitud ettevõtte huve edendav andmetöötlus olulist mõju.
 5. Andmete säilitamise tähtaeg Veebilehe külastajate/kollektsionääride isikuandmeid säilitatakse kogu ajavahemiku jooksul, mil nad on meie mis tahes veebilehe registreeritud kasutajad, ja kolm aastat pärast viimast aktiivset toimingut veebilehel, v.a isikuandmed, mida kogutakse maksustamise eesmärgil ja mille säilitamise tähtaeg on kohaldatavate õigusaktide alusel 10 aastat. Selle tähtaja möödumisel kustutatakse andmed nii, et neid ei ole võimalik taastada.
 6. Töödeldavad isikuandmed: ees- ja perekonnanimi, e-posti aadress, telefoninumber, kodune postiaadress, panga nimetus. Neid isikuandmeid kasutatakse toodete kohaletoimetamiseks ja teile muu asjakohase teabe edastamiseks, mistõttu on oluline, et te teavitaksite nende andmete mis tahes muutusest viivitamata OÜ-d Eesti Mündiäri vastavalt punktis 10 esitatud tingimustele. Veebilehe külastamise korral kasutab veebileht avalikus süsteemis olevaid külastaja andmeid (nt IP-aadressi, geolokatsiooni või veebibrauseri versiooni) kooskõlas internetiühenduse üldpõhimõtetega. IP-aadressi ja muid andmeid võib kasutada külastajale/kollektsionäärile kohandatud tüüpi sisu pakkumiseks, sh ettevõtte toodete reklaamimiseks. Ettevõte kogub ka andmeid oma veebilehe kasutamise kohta, nt külastaja/kollektsionääri mingi veebilehe külastuste arvu ja sageduse kindlaks tegemiseks. Neid andmeid esitatakse ainult kokkuvõtete kujul ja neid võib edastada ettevõttega seotud ettevõtetele. Need ei sisalda mingit külastaja/kollektsionääri isiklikku teavet.

  Samuti võime koguda järgmist teavet: andmed seadme kohta (operatsioonisüsteemi versioon ja seadme, mida kasutate juurdepääsuks sisule/kaupadele/toodetele, parameetrid); sisselogimisteave, st teie seansi aeg ja kestus, otsingusõnad, mida sisestasite meie veebilehel, ja mis tahes teave, mida säilitatakse küpsistes, mida kasutame teie seadmetes (teave küpsiste kasutamise kohta on esitatud allpool); asukohateave (seadme GPS-signaal või teave lähimate WiFi-pääsupunktide ja mobiilsidemastide kohta, mida saab meile edastada ajal, kui kasutate meie veebilehe sisu).

 7. Külastaja/kollektsionäär ei pea esitama oma isikuandmeid, kuid ilma nendeta ei saa ettevõte teile esitada vajalikku teavet ega veebiteenust ning külastajal/kollektsionääril puudub võimalus saada uusimat teavet oluliste toodete kohta, osaleda ettevõtte korraldatavates asjakohastes programmides, mängudes, loteriides ega muudes tegevustes.
 8. Ettevõte hoiatab, et kolmandad isikud võivad interneti teel saadetud teateid ebaseaduslikult avaldada, mistõttu soovitatakse salajast teavet e-postiga mitte saata.
 9. Kui külastaja/kollektsionäär nõustus ettevõttelt saama teavet ja teateid meie veebilehel avaldatud sisu kohta elektrooniliste sidevahendite kaudu, siis on tal õigus ükskõik millal loobuda kõnealuse teabe saamisest ja/või nõuda oma isikuandmete kustutamist, kirjutades selleks e-posti aadressile info@myndiari.ee.
 10. Kui osalete meie veebilehtedel korraldatavates kampaaniates, küsitlustes või muus sarnases tegevuses, võime paluda esitada teil veel muid isikuandmeid.
 11. Me saame teie kohta hankida teavet ka muudest äriallikatest (kuivõrd kehtivad õigusaktid seda võimaldavad) ja siduda seda muude andmetega, mida saame teilt teie enda kohta.
 12. Andmetöötluse eesmärgid Käesoleva veebilehe funktsionaalsuste abil kogutud teavet töötleme ainult käesolevates eeskirjades sätestatud eesmärkidel, näiteks
 • teiega suhtlemiseks;
 • tellimuse haldamiseks;
 • maksude tasumiseks;
 • teie konto loomiseks, et hõlbustada teil käesoleva veebilehe kasutamist;
 • turunduslikel eesmärkidel, nt kui te sirvite veebilehti, võime esitada teile individuaalseid reklaame ja toetajate sisu ning saata teavet kampaaniate kohta, hinnata ja analüüsida oma turgu, kliente, kollektsionääre, tooteid, muid lisatooteid ja teenuseid (sh teie arvamust toodete ja teenuste valiku ja kliendiküsitluste korraldamise kohta);
 • selle väljaselgitamiseks, kuidas külastajad/kollektsionäärid kasutavad meie osutatavaid veebiteenuseid, et saaksime neid täiustada ja luua uut sisu, tooteid ja teenuseid;
 • tasuta loteriide, konkursside, mängude või kampaaniate korraldamiseks kooskõlas seadustega;
 • muudel viisidel teie nõusolekul.
 1. Teavitame, et võime erinevate loteriide, konkursside, mängude või kampaaniate läbiviimisel kogutud teavet avalikult avaldada ettevõtte Eesti Mündiäri hallatavatel veebilehtedel / sotsiaalvõrgustike kontodel, näiteks avaldame võitjate ees- ja perekonnanimed, osalejate konkursitööd.
 2. Me avaldame teie teabe järgmistele subjektidele:
 • andmetöötlejatele, kes aitavad ettevõttel kauglepingute sõlmimisel võetud kohustusi täita (näiteks trükikodadele, posti- ja kulleriteenindustele, inkassofirmadele, veebilehtede hooldusteenuste osutajatele, kõnekeskusele). Mõned andmetöötlejad on registreeritud kolmandate isikutena, sh, kuid mitte ainult, Norras. Andmetöötlejate/-saajate täpne loetelu, kellele ettevõte võib usaldada asjakohaste andmete töötlemise toimingud, on esitatud käesolevate eeskirjade 1. lisas;
 • ettevõttega seotud muudele ettevõtetele, kelle täpne loetelu on esitatud 1. lisas;
 • muudele pooltele, kui see on seaduste alusel või meie ettevõtte huvide kaitsmiseks kohustuslik.
 1. Asjaolud, mille korral me võime teie teabe avaldada muudele pooltele:
 • seaduste rikkumise vältimiseks või järgides kohtumenetluse kohustuslikku nõuet (nt seadusliku otsuse või korralduse alusel läbiotsimise korraldamise või muu kohtuotsuse täitmise korral);
 • oma tegevuse seaduslikkuse tõendamiseks;
 • ettevõtte või mis tahes ettevõttegrupi, millesse OÜ Eesti Mündiäri kuulub, õiguste, vara või turvalisuse kaitsmiseks;
 • võime avaldada teie teabe seotud kolmandale isikule ettevõtete ühinemise, loovutamise või pankroti korral;
 • muudel juhtudel teie nõusolekul või teie seadusliku taotluse alusel.
 1. Isikuandmete edastamisel kolmandatele isikutele kanname hoolt, et andmete edastamine vastab ELis kehtestatud standardsetele tingimustele (European Model Clauses) või et kohaldatakse muid samaväärseid turvameetmeid.
 2. Oleme rakendanud arukaid ja asjakohaseid füüsilisi ja tehnilisi meetmeid teabe, mida kogume sisu/teenuste osutamise eesmärgil, kaitsmiseks. Kuid pidage meeles, et vaatamata teie teabe kaitseks asjakohaste meetmete rakendamisele ei ole mitte ükski veebileht, internetitehing, arvutisüsteem ega juhtmevaba side täiesti turvaline.
 3. Meie veebilehtedel võib olla kolmandate isikute reklaame, viiteid nende veebilehtedele ja teenustele, mida ettevõte ei kontrolli. OÜ Eesti Mündiäri ei vastuta teabe, mille on kogunud kolmas isik, turvalisuse ja privaatsuse eest. Peate olema ettevaatlikud ja lugema enda kasutatavate kolmandate isikute veebilehtede ja teenuste privaatsussätted eelnevalt läbi.

 

Teie õigused

 1. Külastajal/kollektsionääril on andmesubjektina, kelle andmeid ettevõte töötleb, järgmised õigused:
 • saada teavet (olla teavitatud) oma andmete töötlemise kohta (teadmisõigus);
 • tutvuda oma andmetega ja nende töötlemisviisidega (tutvumisõigus);
 • taotleda isikuandmete parandamist või isikuandmete töötlemise eesmärki arvestades täiendada ebapiisavaid isikuandmeid (parandamisõigus);
 • taotleda oma andmete hävitamist või katkestada oma andmete töötlemine, v.a säilitamine (hävitamisõigus ja õigus olla unustatud);
 • taotleda oma vastutavalt töötlejalt isikuandmete töötlemise piiramist ühe õigustatud põhjuse esinemise korral (piiramisõigus);
 • taotleda andmete ümberpaigutamist (ümberpaigutamisõigus);
 • esitada kaebusi Andmekaitse Inspektsioonile.
 1. Ettevõte ei pea andmesubjektide õiguste täitmiseks looma tingimusi, kui seaduses sätestatud juhtudel tuleb tagada väärtegude, ameti- või kutse-eetika rikkumise ennetamine, uurimine või tuvastamine, samuti andmesubjekti või muude isikute õiguste ja vabaduse kaitse.
 2. Kui teie, teie laps või muu isik esitas meie veebilehe, posti või muu (elektroonilise või mitteelektroonilise) sidevahendi kaudu teie lapse isikuandmed ja te soovite neid andmeid üle vaadata, parandada või meie andmebaasist kustutada, palume meid sellest kirjalikult teavitada veebilehel esitatud aadressil. Pärast teie identiteedi kontrollimist kõrvaldame teie taotluse alusel selle teabe võimalikult kiiresti.
 3. Teie isikuandmete töötlemist profiilitakse, mille tulemusena teid liigitatakse ostukorvi summa alusel VIP- või Best-klientide kategooriasse. Selline profiilimine ei tekita teile mingeid seaduslikke ega muid olulisi tagajärgi.

 

Küpsised

 1. Käesolevates eeskirjades kasutatakse terminit „küpsised“ küpsiste ja muude sarnaste tehnoloogiate, näiteks pikselmärkide (Pixel Tags), veebimärkide (Web Beacon), võrgu andmekogujate (clear GIF) määratlemiseks.
 2. Meie veebilehtede külastamisel saadab külastaja/kollektsionääri brauser automaatselt asjakohased andmed, näiteks kasutaja arvuti IP-aadressi (internetiprotokolli aadressi). Ettevõte kogub küpsiste ja veebimärkide abil andmeid konkreetse veebilehe kasutatavuse väljaselgitamiseks.
 3. Soovime teile pakkuda meie veebilehtede külastamisel sellist sisu ja funktsioone, mis vastaksid just teie vajadustele. Selleks vajame küpsiseid (cookies). Need on teie veebibrauseris salvestatud väikesed informatsioonielemendid, mis aitavad ettevõttel teid mingi veebilehe eelmise korra külastajana ära tunda, teie veebilehe külastamise ajalugu salvestada ja selle alusel teile sisu koostada. Küpsised aitavad ka veebilehe tõrgeteta tööd tagada, võimaldavad jälgida külastuste kestust, sagedust ja koguda statistilist teavet veebilehtede külastajate arvukuse kohta. Nende andmete analüüsi alusel saame täiustada veebilehte ja muuta teile selle kasutamine mugavamaks.
 4. Käesoleval veebilehel kasutatavaid küpsiseid võib liigitada alljärgnevalt.
 • Kohustuslike küpsiste vajalikkus on vaieldamatu, sest need tagavad vastava veebilehe põhifunktsioonide täitmise. Nende küpsiste abil saate veebilehte sirvida ja selle põhifunktsioone kasutada, näiteks saate juurdepääsu veebilehe turvalistele jagudele. Ilma nende küpsisteta ei saaks me osutada sellel veebilehel pakutavaid teenuseid.
 • Tegevusküpsised koguvad anonüümset teavet veebilehtede külastatavuse kohta. Need küpsised edastavad teavet külastatud jagude, veebilehel veedetud aja ja mis tahes tekkinud probleemide kohta, näiteks edastades häireteate, aidates niimoodi meil mõista, kuidas külastajad veebilehel käituvad. Saadud teabe alusel saame täiustada veebilehe tööd.
 • Funktsionaalküpsised kohandavad veebilehte teie eelistustele. Need küpsised võivad mäletada näiteks teie kasutajanime. Seetõttu saab neid kasutada teid huvitavate teenuste osutamiseks, näiteks võimaldades teil oma ostukorvi sisu üle vaadata.
 1. Käesoleval veebilehel kasutatavate küpsiste nimekiri:

Küpsis

Nimetus

Otstarve

Käivitumise aeg

Kehtivusaeg

Myndiari.ee küpsis

shg_returning

Võimaldab tarbijal soovitatud tooteid üle vaadata

Lehele sisenemisel

Erinevad tähtajad

Myndiari.ee küpsis

info_cookie

Küpsis fikseerib lehe laadimisaja ja anonüümse seansi ID. Küpsis ei fikseeri mingeid isikuandmeid.

Küpsiste kasutamise poliitikaga nõustumise korral

1 aasta

Myndiari.ee küpsis

joomla_remember_me_(random)

Kasutatakse veebikauplusse tagasi pöördumisel tarbija automaatseks kontole sisselogimiseks.

Pärast kontole sisenemist

60 päeva

Myndiari.ee küpsis

joomla_user_state

 

Kasutatakse sisseloginud kasutajate korral

Pärast kontole sisenemist

Sisselogimise ajal

Myndiari.ee küpsis

(session cookie)

 

Külastaja seansi küpsis

Veebilehe aadressi valimise korral

2 tundi

Optimizely.com

küpsis

optimizelyEndUserId
optimizelyBuckets
optimizelySegments
optimizelyPendingLogEvents

Valitakse veebilehe versiooni kuvamisel kasutajale (kasutatakse pikaajaliste A/B testide korral)

Pärast kontole sisenemist

10 aastat

Google Analytics

küpsis

__utma

__utmt

__utmb

__utmz

__utmv

Kasutatakse andmete kogumiseks külastajate veebilehe käitumisteabe, turunduskampaaniate tõhustamise ja külastajate tehniliste seadmete kohta. Kogutakse statistilisi andmeid, külastajate isiklikku teavet ei tuvastata.

Veebilehe külastamisel

2 aastat

10 minutit

30 minutit

6 kuud

2 aastat

Google AdWords

küpsis

_gac_UA-XXXXXXXX-XX

Kasutatakse Google AdWordsi teadete statistika jälgimiseks ja veebilehe ning Google Analyticsi konversiooniteabe ühendamiseks.

Veebilehe külastamisel

90 päeva

Zopim Chat

küpsis

__zlcmid
__zlcprivacy

Vajatakse veebilehe vestlusakna funktsiooni toimimiseks

Veebilehe külastamisel

1 aasta

HotJar

küpsis

_hjIncludedInSample

 

Külastajat tuvastav küpsis, mis on veebilehe anonüümse analüüsi osa.

Lehele sisenemisel

1 aasta

 

 1. Küpsiseid kasutades kogutakse järgmisi andmeid:
 • Veebilehe haldamise ja serverite tõrgete tuvastamise eesmärgil võime kasutada külastajate arvutite IP-aadresse. IP-aadress on arvutit identifitseeriv unikaalne võrguaadress. Seda võib kasutada külastaja tuvastamiseks ja erinevate demograafiliste andmete kogumiseks. Seda teevad väga paljud veebiserverite administraatorid.
 • Küpsiseid kasutades kogume andmeid teenuste kasutamise kohta. Veebilehel kasutatavate küpsiste liigid on esitatud eespool.
 • Toodete ja nendega kaasneva tellimisel töötleme andmeid, mida vajame tellimuse nõuetekohaseks täitmiseks, nt ees- ja perekonnanime, telefoni, aadressi.
 1. Brauseri kasutamisel juurdepääsuks meie esitatud sisule saate oma brauseri seadistada järgmiselt: aktsepteerida kõik küpsised, kõik küpsised tagasi lükata või saada saadetava küpsise kohta teade. Iga brauser on erinev ja kui te ei tea, kuidas küpsiste seadistust muuta, lugege selle kohta selle abimenüüst. Teie seadme operatsioonisüsteemis võib olla küpsiste lisakontrollereid. Kui te ei taha, et küpsiste abil kogutakse teavet, kasutage paljudes brauserites olevat lihtsat toimingut, mille abil saate loobuda küpsiste kasutamisest. Küpsiste seadistamisvõimalustega paremini tutvumiseks külastage veebilehte http://www.allaboutcookies.org/manage-cookies/.
 2. Juhime teie tähelepanu sellele, et lisaks eelnevale kasutame küpsiseid teile kohandatud sisu esitamiseks, mida esitame teile siis, kui sirvite sama brauseriga teisi veebilehti.
 3. Kuid ärge unustage, et mõned teenused on kavandatud nii, et need toimivad ainult küpsiste abil, ning nendest loobumise korral ei saa te teenuseid või nende mingit osa kasutada.
 4. Lisaks ettevõtte küpsistele on meie veebilehtedel ka mõnel kolmandal isikul lubatud seadistada ja kasutada teie arvutis küpsiseid. Sel juhul kohaldatakse küpsiste kasutamisele kolmandate isikute privaatsuseeskirju.
 5. Kui teil on käesoleva isikuandmete töötlemise poliitika kohta küsimusi, võtke ühendust e-posti aadressil andmekaitse@myndiari.ee.


V. Kaebuste esitamine ja menetlemine

 1. Mis tahes kaebused tellimuse kohta saab esitada e-posti aadressile info@myndiari.ee. Oma õiguste rikkumise korral saate nende kaitsmiseks pöörduda õigusaktides sätestatud korras Tarbijakaitseameti või muude riigiasutuste poole.
 2. Kaebuses tuleb märkida oma ees- ja perekonnanimi ning e-posti aadress, samuti kaebuse üksikasjalik kirjeldus ja põhjus.
 3. Ettevõte või ettevõtte volitatud esindaja uurib teie kaebust 30 tööpäeva jooksul alates kaebuse ja kogu vajaliku lisateabe saamise päevast ning teavitab teid e-posti kaudu uurimise tulemusest.
 4. Kui kaebuses esitatud andmeid või teavet tuleb täiendada ja/või täpsustada, peate ettevõtte taotlusel seda tegema. Kaebuse uurimise tähtaega pikendatakse niipalju, kui teil kulub aega lisateabe esitamiseks.


VI. Lõppsätted

 1. Eeskirjade ühe sätte või tingimuse kehtetuks muutumine ei mõjuta muude sätete kehtivust.
 2. OÜ-l Eesti Mündiäri on õigus ükskõik millal käesolevaid eeskirju muuta, teavitades muudatusest konkreetsel veebilehel. Käesolevate eeskirjade varasemat sõnastust (varasemaid sõnastusi) säilitab
 3. OÜ Eesti Mündiäri viis aastat pärast eeskirjade sõnastuse muutmist.
 4. Kui külastaja/kollektsionäär külastab ka pärast eeskirjade muudatuse jõustumist konkreetset veebilehte, loetakse, et ta nõustub eeskirjade muudatuste ja/või täiendusega ning kohustub neid täitma.
 5. Eeskirjade muudatused jõustuvad järgmisel päeval pärast nende avaldamist veebilehel (veebilehtedel), kui ettevõte ei määra muud muudatuse jõustumise kuupäeva. Külastajatel/kollektsionääridel on soovitatav eeskirjad regulaarselt läbi lugeda ja kasutada alati kõige uuema sõnastusega eeskirju.
 6. Tellimusi, mis esitati enne käesolevate eeskirjade muudatuste jõustumise päeva, täidetakse tellimuse esitamise päeval kehtinud eeskirjade sätete alusel.
 7. Ettevõte ei vastuta tehniliste tõrgete eest, mida põhjustasid temast mitteolenevad asjaolud ja mis on seotud veebilehtede ja/või nende jagude toimimisega, sealhulgas, kuid mitte ainult, nende veebilehtede ja/või nende jagude ligipääsmatusega.
 8. Käesolevaid eeskirju selgitatakse ning eeskirjades käsitlemata juhud lahendatakse Eesti Vabariigi õigusaktide alusel.
 9. Käesolevaid eeskirju vaadatakse läbi vähemalt kord kahe aasta jooksul.
 10. Viimati uuendatud: 22. jaanuaril 2018
 11. Kui märkate käesolevates eeskirjades mittevastavusi, turvalünka meie veebilehtedel või teil on küsimusi, pöörduge meie poole eespool märgitud aadressil või telefonil.

________________

VII. 1. lisa

 

Andmesaajate nimekiri

 

Andmesaaja nimetus

Andmete esitamise eesmärk

UAB NFQ Technologies

Platvormi uudiskirjade saatmine

UAB Paysera

Veebimaksete haldamine

OY DevNet

Veebilehtede kasutuselevõtt ja haldamine

AS Eesti Post

Toodete tarnimise haldamine

UAB Printas

Trükiteenuste osutamine

Kontaktikeskus OÜ

Kõnekeskuse teenused. Klientide päringutele vastamine ja müümine

UAB Zorvidas

IT vahendite hooldamine

UAB Tenesys

Virtuaalse telefonijaama teenuste osutamine

UAB Customer Care Services

Inkassoteenuste osutamine

Samlerhuset Norge

Infosüsteemi Bizman serveri haldamine

OY Nordic Moneta

Infosüsteemis Bizman teenuste osutamine

Sp. Z.oo. Skrabnica Narodowa

Veebilehtede hooldusteenuste osutamine