Logi sisse

Tere

688 60 90
Teie ostukorv on tühi.

Kollektsionääri juht

Numismaatika on kirg, millega nakatume otsekui möödaminnes. Saame või leiame põneva eksemplari, mõne aja pärast lisame sellele teisegi. Toome neid kaasa puhkusereisidelt või väljasõitudelt vanavaralaatadele, leiame unustatud numismaadi pööningult või lihtsalt võtame rahakotist välja ühe mündi. Kes juba kord kollektsioneerimiskonksu otsa on...


Numismaatika on teadus müntidest ja medalitest. Mõlemaid neid esemeid nimetatakse numismaatideks, mida kollektsionäärid ühe kollektsiooni raames koguvad. Milles seisneb nendevaheline erinevus?

Kõige olulisem on nõuetekohane hoidmine. Kollektsionäär, kes soovib oma kogusse kuuluvate numismaatide eest hoolt kanda, ei hoia kunagi eksponaate lihtsalt lahtiselt karpides või sahtlis, kus need takistamatult üksteise ja teiste esemete vastu hõõruvad.

Numismaatikaühingud, antikvariaadid, vanavaralaadad – kõigist nendest kohtadest otsivad algajad numismaatikud eksemplare oma kogudesse. Vahel pöördub asjatundlike teadmiste puudumine nende vastu – nad ostavad halvas seisukorras või kõrgema hinnaga münte. Kust saab parimat teavet numismaatide kohta ja kus on kõige ohutum oma kogu uute...

Kollektsionäärid soovivad olla kindlad, et nende kogud sisaldavad ehtsaid kvaliteetseid münte. Selleks võivad nad kasutada asjatundjate teenuseid, kes tegelevad müntide hindamisega. Müntide väärtust mõjutav võtmetegur on nende säilivuse seisukord.