Logi sisse

Tere

688 60 90
Teie ostukorv on tühi.


OÜ Eesti Mündiäri on maailma tuntuimate rahapajade kollektsioonimüntide ja -medalite levitaja Eestis. Alates 2003. aastast tegutsev OÜ Eesti Mündiäri kuulub ettevõtete rühmale Samlerhuset Group.

Euroopa ühel suurimal mündilevitajal Samlerhuset Group on osakonnad 14 Euroopa riigis, kus on üle 400 töötaja. Ettevõtete rühmale kuulub Norra kõige vanem endine riiklik rahapaja, mis tegutseb 1686. aastast alates. Norra Rahapaja valmistab mõningaid ametlikke Norra ja teiste riikide münte ning lisaks sellele vermib ka iga-aastase Nobeli rahupreemia medali. 

OÜ Eesti Mündiäri spetsialistid täiendavad oma erialaseid teadmisi pidevalt: käivad messidel ja oksjonitel üle kogu maailma. Tänu sellele pakub ettevõte oma klientidele ainult kõige kvaliteetsemaid tooteid.


Samlerhuseti grupi omanikud

 
Ole Bjørn FausaOle Bjørn Fausa
 

Ole Bjørn Fausal on BI Norra ärikooli magistrikraad ärijuhtimises. Enne Samlerhuseti asutamist 1994. aastal töötas ta koos Reidar Nilseni, Helge Hellebusti ja Sigmund Jakobseniga ettevõttes Deloitte Consulting.

Ole Fausa on ettevõttes töötanud erinevatel juhtivatel kohtadel, sh turundusjuhi, ostu- ja logistikajuhi ning finantsjuhina. Ta oli pikki aastaid tegutsenud Samlerhuseti grupi ja Soome Rahapaja ühisettevõtte tegevjuht. Ole Fausa on lisaks ka Norra Rahapaja juhatuse liige

 
Reidar NilsenReidar Nilsen
 

Härra Nilsenil on BI Norra ärikooli magistrikraad ärijuhtimises. Tal on kaubamärgi turustamise kogemus ettevõttest Lilleborg AS (Unileveri pesuained) ja hügieenitoodete müügipunkti kogemus ettevõttest Jordan AS. Härra Nilsen on üks Samlerhuseti asutajatest ja oli ettevõtte tegevjuht aastatel 1994–1999.

 Alatest aastast 2000 on härra Nilsen olnud turunduse asedirektor. Ta nimetati 2006 jaanuaris grupi tegevjuhiks, kelle vastutusalaks on üleüldine tulemuslikkus.


Ettevõtte osakonnad tegutsevad koguni 14 Euroopa riigis

Ettevõttel Samlerhuset Group on tegutsevad osakonnad 14 Euroopa riigis: Norras, Rootsis, Taanis, Soomes, Suurbritannias, Iirimaal, Belgias, Slovakkias, Tšehhis, Eestis, Lätis, Leedus, Poolas ja Ungaris.

Samlerhuset Group on enam kui 50 numismaatikaobjekte emiteeriva riigi esindaja. Firma levitab numismaatikatooteid , mida lasevad välja kõige kuulsamad emitendid – Suurbritannia Kuninglik Rahapaja, Prantsusmaa Riiklik Rahapaja, Kanada Kuninglik Rahapaja, Hispaania Kuninglik Rahapaja, Hollandi Kuninglik Rahapaja, Hiina Rahvuspank, Ukraina Rahvuspank, Austraalia Perthi rahapaja, Soome Rahapaja, Rootsi Rahapaja, Norra Rahapaja, Ungari Rahapaja, Lõuna-Aafrika Rahapaja, Jaapani Rahapaja, Brasiilia Rahapaja ja paljud teised.

Oleme ääretult uhked, et meil on juba enam kui 30 aastat õigus levitada nende emitentide kõrgeima kvaliteediga münte.


Samlerhuset Grupp riikide ja esinduste loetelu

Csehország Tšehhi Narodni Pokladnice
Dánia Taani Mönthuset Danmark A/S
Észtország Eesti Eesti Mündiäri
Észtország Läti Latvijas Monētu nams
Észtország Leedu Monetų Namai
Észtország Belgia Het Belgische Munthuis
Észtország Ungari Magyar Éremkibocsátó Kft
Finnország Soome Suomen Moneta
Norvégia Norra Samlerhuset Norge AS
Lengyelország Poola Skarbnica Narodowa Sp. z o.o.
Szlovákia Slovakkia Národná Pokladnica
Svédország Rootsi Mynthuset Sverige AB
Svédország Suurbritannia London Mint Office
Írország Iirimaa Dublin Mint Office