Logi sisse

Tere

688 60 90
Teie ostukorv on tühi.

Berliini «Künker» oksjonil müüdi 650 tuhande euro eest Venemaa keisri Nikolai I perekonna haruldane hõbedane rubla, millest sai läbiaegade kõige kallim oksjonil müüdud hõberubla.

 

 Venemaa keisri perekonna hõberubla müüdi rekordilise 650 tuhande euroga
Rekordsumma eest müüdud Vene keisri perekonna hõberubla vermiti 1835. aastal. Mündi esiküljel on kujutatud Nikolai I portree profiilis, tagaküljele on vermitud abikaasa ja laste portreed. Haruldase mündi uue omaniku nime hoitakse saladuses.

“Berliini oksjonil müüdud Nikolai I perekonna hõberubla sai kõige kallimaks mündiks, mis on Saksamaal kunagi müüdud. Samuti on tegemist läbi aegade kõige kallima hõberublaga,” selgitas kollektsioneerimismüntidelespetsialiseeruv Eesti Mündiäri juhataja Monica Kitsing. Viimati müüdi Nikolai I pererubla oksjonil aastal 1931.

Monica Kitsingusõnul on perekonna rubla neli tiraaži vermitud aastatel 1835-1837 ning Berliinis müüdud mündi näol on tegemist esimese, haruldasema tiraaži rublaga, mida on välja lastud vaid 36 eksemplari. Tõenäoliselt on esimene tiraažtänaseks ka läbi müüdud.

Mündi vermimise idee kuulub tollase Venemaa Impeeriumi rahandusministrile Jegor Kanrikinile, kelle kätte sattus 1935. aastal Baieri kuninga Ludwig I portreega münt. Varsti peale seda hakati vermima ka sarnaseid Nikolai I portreega münte. Uusi tiraaže vermiti kuni 1837. aastani. “Väidetavalt, lasti 1837. aastal välja ka kuldsete müntide tiraaž, mille kohta tõendeid ei ole seni aga leitud,” lisas Monica Kitsing.