Logi sisse

Tere

688 60 90
Teie ostukorv on tühi.
Münt „Paix

Esimese maailmasõja lõpu sajanda aastapäeva puhul tõid Samlerhuset Group ja Monnaie de Paris, Prantsusmaa pikima ajalooga asutus ja maailma vanim müntimisega tegelev ettevõte, turule esimese Fairmined sertifikaadiga õiglaselt kaevandatud kullast valmistatud mündi Prantsusmaal.

Münt nimega „Paix“ (‘rahu’ prantsuse keeles) vermiti Monnaie de Paris’ töökodade südames Kolumbia kaevuri Alfredo Gonzalese juuresolekul. Alfredo teeb vastutustundlikult kaevandades iga päev rasket tööd ning osales sündmusel, esindades Fairmined käsitsi kaevandavate kaevurite organisatsioone Kolumbiast ja Peruust, kust ongi pärit mündis sisalduv vastutustundlikult kaevandatud kuld.

Münt nimega „Paix“ vermiti Monnaie de Paris’ töökodade südames Kolumbia

Münt  „Paix"

Koostöö Monnaie de Paris’ ja Fairmined standardi loojate, Vastutustundliku Kaevandamise Liidu vahel algatas Euroopa üks suurimaid mündilevitajaid Samlerhuset Group, mille osaks on ka Eesti Mündiäri. Samlerhuset Group on aidanud Fairmined ühendusel luua münditööstuses häid ärivõimalusi ning on kinnitanud suure tellimuse Fairmined õiglaselt kaevandatud kullast Prantsuse mündi valmistamiseks, mida pakutakse nende mündikollektsionääride turgude kaudu kogu Euroopas.

Monnaie de Paris võtab juhirolli, olles positiivseks eeskujuks ka teistele rahapajadele vastutustundlikult kaevandavate kullakaevurite toetamisel. Lisaks sellele pakub ta Prantsusmaa ja Euroopa mündikollektsionääridele võimaluse toetada Fairmined sertifikaadiga kaevandusorganisatsioone ning osta sellest väga haruldasest ja eetilise väärtusega kullast münt.

Vastutustundliku Kaevandamise Liidust

Vastutustundliku Kaevandamise Liidust

2004. aastal asutatud Vastutustundliku Kaevandamise Liit on ülemaailmne algatus, mille eesmärk on muuta käsitööl põhinev ja väiksemahuline kaevandamine sotsiaalseks ja keskkonnateadlikuks tegevuseks, et parandada käsitsi kaevandavate ja väiketootjatest kaevurite, nende perede ja kogukondade elukvaliteeti. Võimaldamaks vastutustundlikele kaevuritele ligipääsu õiglastele tarneahelatele, töötas Vastutustundliku Kaevandamise Liit välja õiglase kaevandamise Fairmined standardi. Praeguseks on tänu IDB-MIF-i, Šveitsi kella- ja ehtetootja Chopard’i ja paljude teiste toetusele hankinud Fairmined sertifikaadi üksteist kaevandusorganisatsiooni neljast riigist ning rohkem kui 120 ettevõtet 21 riigist on ühinenud Vastutustundliku Kaevandamise Liiduga, et töötada Fairmined kullaga ja lisada oma toodetele väärtust. 

Lähemalt: www.responsiblemines.org