Logi sisse

Tere

688 60 90
Teie ostukorv on tühi.

Tartu rahulepingu 100. aastapäevaks vermiti meenemedal

2. veebruaril möödub 100 aastat Tartu rahulepingu sõlmimisest, mille auks andis kollektsioonimüntide ja -medalite vermimisega tegelev Eesti Mündiäri välja meenemedali „Tartu rahu 100. aastapäev“.

Meenutamaks sõltumatu Eesti Vabariigi esimesi samme, oleme verminud medali, mis on pühendatud 1920. aastal allkirjastatud Tartu rahulepingule – dokumendile, mida peetakse Eesti sünnitunnistuseks,“ ütles Eesti Mündiäri müügi- ja turundusjuht Kristine Kruuv.

Tartu rahulepingu juubeliaastale pühendatud medali esiküljel on kujutatud Peipsi järv ning lepinguga kindlaks määratud piir Eesti ja Nõukogude Venemaa vahel, lisaks Tartu rahulepingu algussõnad: „Eesti ühelt poolt ning Venemaa teiselt, juhitud kindlast tahtmisest nende vahel tekkinud sõda lõpetada, otsustasid rahuläbirääkimistesse astuda ning võimalikult pea kindla, ausa ja õiglase rahu teha…“. Medali serval on sõnad „Tartu rahu 100. aastapäev“. Tagaküljel on tammeokstest ümbritsetud vapikilp, millel tagajalgadel seisev lõvi ning medali vermimisaasta.

Soovime jäädvustada Eesti ajaloo ja riikluse ühe olulisema verstaposti meenemedalisse, mis sobib täiendama Eesti numismaatikute kollektsioone,“ lisas Kruuv.

Piiratud tiraažiga meenemedal „Tartu rahu 100. aastapäev” on Eesti kollektsionääridele tasuta. Lähtudes õigluse põhimõttest, saab iga majapidamise kohta tellida ainult ühe tasuta medali. Tellimusi täidetakse vastavalt tellimuste saabumise järjekorrale. Medaliga saab tutvuda aadressil www.tarturahu100.ee. Medal on saadaval ainult Eesti Mündiäris.

Eesti Mündiäri on ka varasematel aastatel pööranud tähelepanu Eesti ajaloole ning on välja andnud  mitu ajalooteemalist medalite ja müntide kollektsiooni: Eestile olulisi sündmusi jäädvustanud erimedalite kogu „Eesti ajaloopärand“;  Eesti alalt leitud haruldaste müntide koopiate kollektsioon „Eesti mündid läbi aegade”; Eesti ajaloo tähtsaimatele ja teenekaimatele isikutele pühendatud medalite sari „Eesti tuntud inimesed”; Eesti iseseisvuspäevale, president Lennart Merile ning laulupeo 150. aastapäevale pühendatud mälestusmedalid.

Eesti Mündiäri tegeleb kollektsioonimüntide ja -medalite müügiga ning on maailma tuntuimate rahapajade kollektsioonimüntide ja -medalite levitaja Eestis. Eesti Mündiäri kuulub 1994. aastal Norras asutatud Samlerhuset Groupile, mis tegutseb 14 turul Euroopas ning Hiinas. Kontsernile kuulub ka Norra vanim ja endine riiklik rahapaja, mis tegutseb alates 1686. aastast ning vermib igal aastal muuhulgas ka Nobeli rahupreemia medaleid.