Logi sisse

Tere

688 60 90
Teie ostukorv on tühi.
Taas vaba Eesti 100

Kollektsioonimüntide ja -medalite vermimisega tegelev Eesti Mündiäri vermib Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäeva auks puhtast kullast meenemedalid. Valmistatakse vaid 30 unikaalset medalit ning vermimine toimub Norra Rahapajas täpselt taasiseseisvumise aastapäeval, 20. augustil.

Medal on kujundatud kasutades Eesti riigi armastatud sümboleid, suitsupääsuke, rukkilill ja Pika Hermanni torn. Igal kuldmedali serval on unikaalne number, mis tähendab, et kahte ühesugust medalit ei ole“ kommenteeris Eesti Mündiäri müügi- ja turundusjuht Kristine Kruuv. „Numismaatika on Eestis väga populaarne, mistõttu anname igal aastal välja Eesti rahva jaoks olulistele inimestele ja sündmustele pühendatud meenemünte ja -medaleid. Kuna sel reedel on Eesti riigi ja rahva jaoks tulemas äärmiselt oluline sündmus, siis vermitakse selle puhul ka väga erilised 30 ühe untsilist puhtast 999,9/1000 kullast medalit“ lisas Kruuv. „Erilisust lisab medali vermimine täpselt 20. augustil, meie taasiseseisvumise aastapäeval ja sümboolne tiraaž 30“ lisas Kruuv.

Eesti Mündiäri on ka varasematel aastatel Eesti ajaloole tähelepanu pööranud, andes välja mitmeid medalikollektsioone, mis valmivad koostöös oma ala spetsialistidega. Hiljuti valmis koostöös Eesti Kunstimuuseumiga Eesti kunstile pühendatud kullatud plaatide kollektsioon. Samuti on varasemalt koos ajaloolase Mati Õunaga antud välja Eesti laevadele pühendatud kollektsioon. 2020. aastal anti välja Eesti sümbolitele pühendatud kuldmüntide kollektsiooni. ”Eestimaa sümbolid” kollektsioon koosnes seitsmest kuldmündist, millel igal mündil üks sümbol: rukkilill, tamm, suitsupääsuke, räim, pääsusaba, paekivi ja hunt.

Eesti Mündiäri tegeleb kollektsioonmüntide ja -medalite müügiga. Eesti Mündiäri kuulub 1994. aastal Norras asutatud Samlerhuset Groupile. Ettevõte tegutseb 14 erineval turul Euroopas ning Hiinas. Kollektsioonimüntide valdkonnas teeb Samlerhuset Group koostööd riiklike rahapajadega ja rahvusvaheliste suurürituste organisaatoritega nagu FIFA ja IOC. Samlerhuset Group on Norra Rahapaja ja Berliinis toimuva World Money Fair’i kaasomanik.