Logi sisse

Tere

688 60 90
Teie ostukorv on tühi.

Aasta 2023 on olnud Eesti Mündiäri jaoks põnev ja tegus! Oleme end jätkuvalt pühendanud Eesti kultuuri ja ajaloo väärtustamisele. Mööduva aasta jooksul oleme saanud teostada mitmeid erakordseid projekte, mis aitavad hoida ja väärtustada meie rahva pärandit.

Oleme uhked ja tänulikud koostöö üle Eesti Loodusmuuseumiga, mis viis meid sügavale Eesti looduse ilusse ja mitmekesisusse. Selle tulemusena sündis eriline kuldmüntidekollektsioon "Eesti loodus". Väikesed kuldmündid viivad meid põnevale retkele Eesti metsadesse. Iga münt, mis tutvustab meie loomariigi asukaid, on kui pisike aknake Eesti looduse saladustesse. Põnevad teaberohked tekstid kirjutasid meie jaoks zooloog Lennart Lennuk ja folklorist Maili Metssalu.

Suve saabudes suundusime ajalooliste Eesti mõisate ja losside juurde, et pühendada neile kaunis medalikollektsioon „Eesti lossid ja mõisad“. Kollektsiooni loomisel oli meile abiks kunstiprofessor Juhan Maiste, kes on kirglik muinsuskaitse eestkõneleja ning seisnud mõisakultuuri talletamise ja tutvustamise eest.

Meeleoluka pärimusmuusika festivali Viljandi Folk 30. sünnipäevaks andsime keset sooja suve välja kuldmündi Viljandi linna auks.

Saaremaale pühendatud kadakast südamikuga hõbemünt sai seltsiks naabersaare Hiiumaa hõbemündi.

Nagu ikka, teeme aasta jooksul ka midagi väga erilist ja enneolematut. Nii sündis terve kilo kaaluv hõbemünt, millel on Ants Laikmaa maal "Talvine maastik". See väga väikeses koguses vermitud münt on tõeline kunstiteos, mis toob esile Eesti talve ilu ja võlud. Oleme uhked, et saame jäädvustada Eesti kunsti oma müntidel ning tänulikud Eesti Kunstimuuseumile nõustamise eest.

Kuid meie tegevus ei piirdu ainult müntide loomisega. Oleme andnud oma panuse Ukraina toetuseks, annetades MTÜ Mondo kaudu. See on meile südameasi, sest tahame olla osa lahendusest ja toetada neid, kes vajavad meie abi kõige rohkem. Loomulikult ei paku me enam tooteid, mis on seotud agressorriigiga, näidates sellega solidaarsust oma maa eest võitleva rahvaga.

Nüüd, kui 2023. aasta lõpeb, ootame põnevusega tulevikku ja uut aastat 2024. Meil on palju põnevat plaanis ning loomulikult tahame jätkata Eesti kultuuri ja ajaloo väärtustamist müntide ja medalite kaudu. Aasta alguses on meil rõõm tutvustada väga erilist Eesti kirikutele pühendatud kollektsiooni, mille loomisel on meile abiks olnud nii Kirikufond kui ka peapiiskop Urmas Viilma.

Veebruaris saame koos tähistada 50. Tartu maratoni toimumist; veel väga palju muudki põnevat on meid ees ootamas uuel aastal.

Oleme tänulikud kõigile meie partneritele, sõpradele ja klientidele, kes on meid sel teekonnal toetanud. Täname teid kõiki, et olete olnud sellel aastal koos meiega!

Eesti Mündiäri