Logi sisse

Tere

688 60 90
Teie ostukorv on tühi.

VEEBILEHE EESKIRJAD (edaspidi: eeskirjad)

 

Käesolev redaktsioon jõustus 1. märtsil 2022. a.

 

 1. Käesolevad eeskirjad on koostatud ELi ja Eesti Vabariigi õigusaktide alusel ja hõlmavad ettevõtte OÜ Eesti Mündiäri (edaspidi: ettevõte) hallatavate veebilehtede veebikaubanduse eeskirju, veebilehtede kasutamiseeskirju, isikuandmete töötlemise poliitikat, küpsiste kasutamise eeskirju ja muid asjakohaseid sätteid.
 2. Eeskirjade sisu:
  1. Üldtingimused
  2. Veebikaubanduse eeskirjad
  3. Veebilehe kasutamistingimused
  4. Kaebuste esitamine ja menetlemine
  5. Lõppsätted

              

I. Üldtingimused

 

 1. Eeskirjades kasutatud mõisted:

Kollektsionäär  – isik, kes tellib või tellis OÜ Eesti Mündiäri tooted.

Toode – OÜ Eesti Mündiäri pakutavad tooted: mündid, mälestusmedalid ja muud numismaatilised tooted.

Mälestusmünt / -medal – üksiktootena või kollektsiooni tootena müüdav münt või medal.

Avatud kollektsioon – kollektsioon, mille müntide või medalite arv ei ole kindlaks määratud.

Kinnine kollektsioon – kollektsioon, mille müntide või medalite arv on piiratud.

 1. myndiari.ee www.100eestiajalooparand.ee www.2euro100eesti.ee www.2eurokollektsioon.ee www.eesti100aastat.ee www.eesti25.ee  www.eestiajalooparand.ee  www.eestiaparlid.ee www.estiriik100.ee www.eestiriik100a.ee www.faberge2017.ee  www.faberge2017.ru www.fabergekunstiteos.ee  www.fabergemunad.ee  www.kauniseuroopa.ee www.kollektsioonev100.ee www.myndiari-vip.ee www.wiiralt.ee www.wiiraltikollektsioon.ee  www.tasutamedal.ee www.presidentmeri.ee www.presidentmeri.ee www.presidendimedal.ee  www.25aastateestit.ee www.flowinghair.ee www.flowinghair1794.ee  www.ameerikadollar.ee  www.ameerikadollar1794.ee www.americandollar.ee – veebilehed/veebikauplused (edaspidi: veebileht (veebilehed)), mida haldab OÜ Eesti Mündiäri, aadress Nimekast 54, Pallasti 28, 11402 Tallinn, Eesti Vabariik, tel 688 60 90, registrikood 10947159. Andmeid kogutakse ja säilitatakse Eesti Vabariigi Äriregistris, kusjuures ettevõte teostab oma toodete jaemüüki. Lisaks eespool loetletud veebilehtedele võib OÜ Eesti Mündiäri luua ja/või hallata ka muid veebilehti. Ka neile OÜ Eesti Mündiäri hallatavatele veebilehtedele kohaldatakse käesolevaid eeskirju, kui konkreetsel veebilehel ei ole sõnaselgelt sätestatud teisiti.
 2. Käesoleval veebilehel on alltoodud põhiotstarbed ja -eesmärgid:
 • teostada äritegevust, esitades seejuures kollektsionääridele või potentsiaalsetele klientidele ettevõtte toodete kohta faktilist teavet;
 • teavitada kollektsionääre ja potentsiaalseid kliente olemasolevate ja/või kavandatavate toodete müügipakkumistest ja uudistest;
 • sooritada toiminguid ja arendada tegevust, et parandada kollektsionääride teadmisi ettevõtte toodete kohta, sh korraldada mänge, loteriisid, konkursse, küsitlusi, kliendiprogramme ja muid sarnaseid tegevusi.
 1. Käesolevat veebilehte võivad kasutada ainult vanemad kui 18-aastased isikud. Kui teie vanus ei vasta käesoleva punkti tingimustele, ei ole teil võimalik meie veebilehel tellimust esitada.
 2. Ükskõik millise veebilehe külastajad võivad saada mis tahes ajal tasuta juurdepääsu käesolevatele eeskirjadele konkreetse veebilehe avalehel oleva viite „Eeskirjad“ kaudu.
 3. Eeskirjade tingimusi kohaldatakse eranditult kõigile käesoleva veebilehe külastajatele.

II. Veebikaubanduse eeskirjad

Tellimuste esitamine

 1. Enne esimese tellimuse esitamist meie veebilehelt, tuleb teil luua konto, sisestades oma isikuandmed elektroonilisse registreerimisvormi. Selle konto abil saab teie tellimused edaspidi kiiremini täita, sest puudub tellimuse täitmiseks vajalike andmete korduva sisestamise vajadus.
 2. Te vastutate oma esitatud isikuandmete täpsuse eest. Teie isikuandmete, eriti sideandmete (aadressi, e-posti, telefoni) muutumise korral peate viivitamata, kuid hiljemalt 10 päeva jooksul alates nende muutumisest, teavitama antud muudatusest teile sobival viisil (posti, telefoni, e-posti teel) OÜ Eesti Mündiäri.
 3. Konto loomiseks peate nõustuma käesolevate eeskirjadega. Kui te käesolevate eeskirjadega ei nõustu, ei saa te veebipõhist tellimust esitada.
 4. Meie veebilehelt saab tellida üksiktoote või kollektsiooni (kinnise või avatud kollektsiooni). Teave, kas konkreetne toode on kollektsiooni element või üksiktoode, on esitatud veebilehel iga toote täpsemas kirjelduses.
 5. Teave konkreetse toote ja sellele osutatava täiendava garantii kohta (kui seda osutatakse) ning selle hind (ilma kohaletoimetamise tasuta) on esitatud veebilehel toote kirjelduses. Tootele kehtib seaduse alusel garantii 2 aastat alates tarnekuupäevast.
 6. Lõplik ostuhind, sh maksud ja kohaletoimetamise kulud, märgitakse pärast ostukorvi täitmist ja kohaletoimetamise viisi valimist.
 7. OÜ Eesti Mündiäri kinnitab esitatud tellimused, saates teile kirja e-posti teel, ja täidab need, arvestades laekunud tellimuste arvu ning olemasolevate toodete koguseid.
 8. Toote ostuleping peetakse sõlmituks hetkest, kui teie e-posti aadressile saabub tellimuse vastuvõtu kinnitus. Koos tellimuse vastuvõtu kinnitusega või tootega saadetakse teile käesolevate eeskirjade lühivariant (hõlmab olulist teavet), mis on kaugmeetodil sõlmitud lepingu koopia ja mida säilitatakse lepingu esitamiseks püsival andmekandjal.
 9. OÜ Eesti Mündiäri otsustab iseseisvalt, millises järjekorras tellimusi täita.
 10. Iga tellimuse saadetisele lisatakse arve. Pärast toote kvaliteedi kontrollimist pakitakse tellitud toode ja saadetakse kollektsionääri registreerimisvormis osutatud aadressile.
 11. Kollektsioon loetakse tellituks kollektsiooni esimese toote tellimuse esitamisel. Kõnealune tellimus annab kollektsionäärile õiguse saada igal kuul selle kollektsiooni muid tooteid ilma kohustuseta omandada kõiki järgmisi selle kollektsiooni tooteid. Iga järgmine kollektsiooni toode saadetakse kollektsionäärile 1 või 2 korda kuu jooksul. Selle võib tagastada 15 päeva jooksul alates saadetise kättesaamise kuupäevast. Edasisest kollektsioneerimisest võib loobuda ükskõik millal, teavitades sellest OÜ Eesti Mündiäri infoliini numbril 688 60 90, kirjaga aadressil OÜ Eesti Mündiäri, Nimekast 54, Pallasti 28, 11402 Tallinn või e-posti aadressil info@myndiari.ee.

 

Toote kohaletoimetamine ja tasumine

 1. Tellitud toote toimetab kohale AS Eesti Post või kullerteenuse osutaja. Tellimus täidetakse tingimusel, et selle tiraaž ei ole välja müüdud ja OÜ Eesti Mündiäri tarnijatel on tellitud tooted olemas. Tellitud tooteid toimetatakse kohale ainult Eesti territooriumil.
 2. Saadetise kohaletoimetamise tähtaeg on 4–6 tööpäeva. Ettenägematutel asjaoludel ja pühade ajal võib kohaletoimetamine kesta kauem. Numismaatiliste aksessuaaride puhul võib kohaletoimetamise aeg olla 3-4 nädalat.
 3. Kollektsiooni tellimise korral toimetatakse kollektsiooni esimene toode postiasutusse, millele kollektsionäär läheb ise järele, tasudes tellimuse eest enne selle kättesaamist. Tellitud kollektsiooni järgmised tooted toimetatakse postkasti kollektsionääri osutatud aadressil. Kollektsiooni järgmiste toodete eest tasub kollektsionäär faktuurarve alusel, mis saadetakse koos saadetisega. Kollektsionääril on õigus saadetud toote eest tasumisest või edaspidisest kollektsiooni kogumisest keelduda, millisel juhul ta peab saadetud toote 15 päeva jooksul tagastama lähimasse postiasutusse.
 4. Pühendatud tooted, st mälestusmündid ja -medalid, saadetakse kollektsionääri valikul kas postiasutusse või toimetatakse kohale kullerteenuse osutaja kaudu.
 5. Kui toote tiraaž on lõppenud ja kollektsionääri tellimust ei ole võimalik täita, on OÜ-l Eesti Mündiäri õigus ilma mingite tagajärgedeta keelduda lepingu täitmisest, teavitades sellest kollektsionääri 30 päeva jooksul alates lepingu sõlmimise päevast. Osaühingul Eesti Mündiäri on õigus pakkuda kollektsionäärile muid huvipakkuvaid tooteid.
 6. Tellitud tooted saadetakse kollektsionäärile deklareeritud väärtusega kirjaga või kulleriga kohaletoimetatava saadetisena.
 7. Toote eest tasutakse selle kättesaamisel või arve alusel, mis saadetakse koos tootega, 10 päeva jooksul alates arve esitamise kuupäevast. Kollektsionäär tasub toote kohaletoimetamise kulud, mis on esitatud toote täpses kirjelduses ja (või) tellimisvormis.
 8. Meie veebilehtedelt toodete ostmisel saab toodete eest tasuda alltoodud makseviisidel:
 • saadetisele järele minnes – tasudes tellitud toote eest postiasutusse kaubale järele minnes;
 • saadud arve alusel – tasudes 10 päeva jooksul alates arve kättesaamise kuupäevast;
 • pangaülekandega.
 1. Ükskõik millise makseviisi valimise korral OÜ Eesti Mündiäri lisatasu ei kohalda.
 2. Saadetise kohaletoimetamise hind oleneb ostetavate numismaatiliste toodete ostukorvi väärtusest:
 • kui ostukorvi summa on võrdne või suurem kui 150 eurot, on kohaletoimetamine tasuta;
 • kui ostukorvi summa on alla 149 euro, kohaldatakse sellist kohaletoimetamise tasu, mis märgiti tellimuse koostamisel.
 1. Saadetisi toimetatakse kohale kolmel viisil:
 • lähimasse postiasutusse, kusjuures kohaletoimetamise tasu on 5,99 eurot;
 • kulleri kaudu, kusjuures kohaletoimetamise tasu on 7,99 eurot.
 • Omniva pakiterminali, kusjuures kohaletoimetamise tasu on 5,99 eurot.
 1. Eesti Mündiäril on õigus ühepoolselt muuta nii saatekulu hinda kui ka toodete hinda vastavalt üleüldisele hinnatõusule ja turu väärismetallide hinnamuutustele.
 2. Tellitud kollektsiooni toodete hindade muutumise korral saadab OÜ Eesti Mündiäri kollektsionäärile kirja, milles teatab hinnamuutusest. Kui OÜ Eesti Mündiäri muudab toote hinda, on kollektsionääril õigus lepingust loobuda.

 

Lepingust loobumise õigus Toote tagastamine

 1. Kollektsionäär võib 15 päeva jooksul alates toote kättesaamisest põhjust märkimata lepingust taganeda, olenemata sellest, kas toode on üksiktoode või kuulub kollektsiooni.
 2. Lepingust või edasisest kollektsioneerimisest loobumise korral tuleb saata kirjalik teade lepingust loobumise kohta aadressile OÜ Eesti Mündiäri, Nimekast 54, Pallasti 28, 11402 Tallinn, helistada telefonil 688 60 90 või kirjutada e-posti aadressile info@myndiari.ee.
 3. Toote tagastusvormi saate alla laadida SIIT.
 4. Tootest loobumise korral ja pärast sellest teavitamist ühel eespool loetletud viisidest tuleb toode tagastada osaühingule Eesti Mündiäri.
 5. Toote ja sellega seotud muude osade osaühingule Eesti Mündiäri tagastamise kulud tasub kollektsionäär ise.
 6. Kui kollektsionäär loobub lepingust, tagastab OÜ Eesti Mündiäri talle raha märgitud kontole alles pärast toote tagastamist.

 

Ebakvaliteetse toote tagastamise kord

 1. OÜ Eesti Mündiäri kannab vastutust, kui toote kollektsionäärile üleandmisel ei vasta see lepingu tingimustele (esineb defekte). Toote mittevastavuse tuvastamisel enne seda, kui toote kollektsionäärile üleandmise päevast on möödunud 6 kuud, loetakse, et mittevastavus esines juba toote üleandmisel.
 2. Kui tellitud toode on ebakvaliteetne, on teil õigus nõuda selle uue tootega tasuta asendamist, raha tagastamist või kulude vähendamist. Mündi või medali kaitsekapsli kahjustust ei peeta defektiks, kuid OÜ Eesti Mündiäri kohustub kahjustatud kapsli tasuta uuega asendama.
 3. Ebakvaliteetne toode tuleb saata aadressile OÜ Eesti Mündiäri, Rukki tee 7, Nimekast 8001, Lehmja küla, Harjumaa, 75306, täites seejuures toote tagastusvormi. Enne ebakvaliteetse toote saatmist palume helistada klienditeenindusele telefonil 688 60 90. OÜ Eesti Mündiäri tasub ebakvaliteetse toote tagastamise ja kollektsionäärile uue kvaliteetse toote kohaletoimetamise kulud.

 

Toote eest tasumisest keeldumine ja selle mittetagastamine

 1. Kui saadud toote eest ei tasuta 10 päeva jooksul ning seda ei tagastata 15 päeva jooksul alates arve esitamise päevast, saadetakse kollektsionäärile postiga esimene meeldetuletuskiri. Kui saadud toote eest ikka ei tasuta, saadetakse kollektsionäärile hiljem veel kaks meeldetuletuskirja. Viimane, kolmas meeldetuletuskiri saadetakse registreeritud postiga teie osutatud posti- ja/või e-posti aadressile, mistõttu on väga oluline, et teavitaksite nende sideandmete muutumisest kohe, hiljemalt 10 päeva jooksul alates muutmise päevast, eespool punktis 10 sätestatud tingimustel OÜ-d Eesti Mündiäri. Kui saadetud toote eest ei tasuta ja kollektsionäär seda ei tagasta, kohaldatakse lepingu rikkumise tingimusi ja esitatakse teave (sh teie isikuandmed) võlgnevuse kohta inkassofirmale (konkreetsed võla haldamise/sissenõudmise firmad on loetletud 1. lisas koos muude andmetöötlejatega).

III. Veebilehe kasutamistingimused

 1. Meie veebilehte saab kasutada ainult juhul, kui teie arvutisüsteem vastab alltoodud minimaalsetele tehnilistele nõuetele:
 • toimiv internetiühendus;
 • kasutatakse vähemalt ühte loetletud brauseritest: Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera, Safari;
 • veebilehe eraldusvõime: 1024 x 768, 1280 x 1024 ja suurem.
 1. OÜ Eesti Mündiäri ei vastuta teie kasutatavate tehniliste seadmete defektide ja (või) tehniliste piirangute eest, mille tõttu teil pole võimalik veebilehti täielikult või osaliselt kasutada.
 2. Teie kohustused:
 • veebilehtede kasutamisel järgida käesolevaid eeskirju, kohaldatavaid õigusakte, interneti kasutamise üldpõhimõtteid, sotsiaalseid norme ja väljakujunenud eetikapõhimõtteid, arvestades konkreetse veebilehe eesmärke ja otstarvet;
 • veebilehtede kasutamisel tagada kolmandate poolte ja OÜ Eesti Mündiäri õiguste ja õigustatud huvide järgimine;
 • kasutada veebilehti nii, et see ei segaks nende toimimist, eriti tähtis on tagada ettenähtud asjakohase tarkvara ja seadmete kasutamine;
 • veebilehtedele mitte üles laadima ebaseaduslikku ja/või üldkehtivaid eetikanorme eiravat sisu, sealhulgas, kuid mitte ainult sisu, mis on seotud või viitab alaealistele, st noorematele kui 18-aastastele isikutele; narkootilistele ainetele, uimastitele, alkoholile jms; pornograafiale; toodete, teenuste või ürituste reklaamile; samuti sisu, millel on negatiivne mõju ärisubjektide (mis tahes toodete tootjate ja teenuste osutajate) heale mainele või mis kahjustab nende toodete või teenuste mainet; sisu, mis võiks mingil viisil rikkuda ausa konkurentsi põhimõtteid; religiooni, poliitika, rassi või rahvusega seotud sisu; vägivalda, rassilist, usulist või etnilist vihkamist jms õhutavat sisu; sisu, mida peetakse amoraalseks või sotsiaalselt ebasobivaks; vulgaarset, avaliku elu tegelasi ja/või eraisikuid laimavat sisu; sisu, mis hõlmab teiste inimeste kohta põhjendamatuid süüdistusi või rikub intellektuaalomandi õigusi, ja sisu, mis sisaldab poliitilisi kommentaare ja muid väiteid, mis rikuvad seadusi või õhutavad neid rikkuma.
 1. Veebilehtedele on paigutatud seadusega kaitstud kaubamärgid, millega märgistatakse kaupu, tooteid ja teenuseid ja mis on osaühinguga Eesti Mündiäri seotud erinevate ettevõtete omandid või mida kasutatakse litsentside alusel. Veebilehtedel võib olla ka kaubamärke, mis on muude isikute või ettevõtete omandid ning millega märgistatakse kaupu, tooteid ja/või teenuseid. Kõik mainitud kaubamärgid on seadusega kaitstud omandiõiguse objektid, mida ilma eelneva asjakohase kaubamärgi omaniku kirjaliku nõusolekuta ei ole teil õigus mis tahes viisil kasutada ja/või esitada.
 2. OÜ-l Eesti Mündiäri on õigus ükskõik millal piirata, peatada või katkestada juurdepääs veebilehele, selle osale või funktsionaalsusele.
 3. Veebilehtede nõuetekohase töö tagamiseks teostab OÜ Eesti Mündiäri alalist veebilehtede tehnilist hooldust, kusjuures pidev juurdepääs veebilehtede sisule ja nende laitmatu toimimine ei ole tagatud ega garanteeritud.
 4. Veebilehtede külastaja mõistab ja kinnitab, et OÜ Eesti Mündiäri ei vastuta alltoodud juhtude korral:
 • veebilehtede tööhäiretest või nende juurdepääsmatusest põhjustatud kahju eest;
 • külastaja poolt seoses veebilehtede kasutamisega kolmandatele isikutele põhjustatud kahju eest;
 • mis tahes muu külastajale tekitatud kahju eest, mida põhjustas käesolevate eeskirjade rikkumine.
 1. Käesolev klausel hõlmab kahju, mida põhjustasid vead, teabelüngad, katkestused, defektid, hilinemised ja arvutiviirused, samuti ka saamata jäänud tulu, andmekaotust, ebaseaduslikult edastatud teadete ja andmete saamist ja nende esitamist ning muud materiaalset ja mittevaralist kahju.
 2. Külastajad kasutavad käesolevat veebilehte ja meie teisi veebilehti üksnes omal riisikol. OÜ Eesti Mündiäri teeb kõik võimalikud pingutused, et käesoleval veebilehel esitatud teave oleks täpne, kuid tal pole võimalik täielikult tagada veebilehe, eriti selle sisu ja omaduste ammendavust ja usaldusväärsust.

IV. Kaebuste esitamine ja menetlemine

 1. Mis tahes kaebused tellimuse kohta saab esitada e-posti aadressile info@myndiari.ee. Oma õiguste rikkumise korral saate nende kaitsmiseks pöörduda õigusaktides sätestatud korras Tarbijakaitseameti või muude riigiasutuste poole.
 2. Kaebuses tuleb märkida oma ees- ja perekonnanimi ning e-posti aadress, samuti kaebuse üksikasjalik kirjeldus ja põhjus.
 3. Ettevõte või ettevõtte volitatud esindaja uurib teie kaebust 30 tööpäeva jooksul alates kaebuse ja kogu vajaliku lisateabe saamise päevast ning teavitab teid e-posti kaudu uurimise tulemusest.
 4. Kui kaebuses esitatud andmeid või teavet tuleb täiendada ja/või täpsustada, peate ettevõtte taotlusel seda tegema. Kaebuse uurimise tähtaega pikendatakse niipalju, kui teil kulub aega lisateabe esitamiseks.

 

V. Lõppsätted

 

 1. Eeskirjade ühe sätte või tingimuse kehtetuks muutumine ei mõjuta muude sätete kehtivust.
 2. OÜ-l Eesti Mündiäri on õigus ükskõik millal käesolevaid eeskirju muuta, teavitades muudatusest konkreetsel veebilehel. Käesolevate eeskirjade varasemat sõnastust (varasemaid sõnastusi) säilitab
 3. OÜ Eesti Mündiäri viis aastat pärast eeskirjade sõnastuse muutmist.
 4. Kui külastaja/kollektsionäär külastab ka pärast eeskirjade muudatuse jõustumist konkreetset veebilehte, loetakse, et ta nõustub eeskirjade muudatuste ja/või täiendusega ning kohustub neid täitma.
 5. Eeskirjade muudatused jõustuvad järgmisel päeval pärast nende avaldamist veebilehel (veebilehtedel), kui ettevõte ei määra muud muudatuse jõustumise kuupäeva. Külastajatel/kollektsionääridel on soovitatav eeskirjad regulaarselt läbi lugeda ja kasutada alati kõige uuema sõnastusega eeskirju.
 6. Tellimusi, mis esitati enne käesolevate eeskirjade muudatuste jõustumise päeva, täidetakse tellimuse esitamise päeval kehtinud eeskirjade sätete alusel.
 7. Ettevõte ei vastuta tehniliste tõrgete eest, mida põhjustasid temast mitteolenevad asjaolud ja mis on seotud veebilehtede ja/või nende jagude toimimisega, sealhulgas, kuid mitte ainult, nende veebilehtede ja/või nende jagude ligipääsmatusega.
 8. Käesolevaid eeskirju selgitatakse ning eeskirjades käsitlemata juhud lahendatakse Eesti Vabariigi õigusaktide alusel.
 9. Käesolevaid eeskirju vaadatakse läbi vähemalt kord kahe aasta jooksul.
 10. Kui märkate käesolevates eeskirjades mittevastavusi, turvalünka meie veebilehtedel või teil on küsimusi, pöörduge meie poole eespool märgitud aadressil või telefonil.

________________